Fotogalerie

SILVRETTA 2013 - POHODOVÝ SKIALPINISMUS A PRAŠANOVÝ NÁŘEZ :-)))

21.03.2013

(RAKOUSKO, Silvretta 21. - 24. 3. 2013)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz BuinDreiländer SpitzeSilvrettahornHinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky.

Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. My jsme ale měli úplně jiný plán :-)))

Měli jsme v úmyslu užít si především parádní sjezdy. Tedy ne dolezy na jednotlivé vrcholy, ale snažil jsem se vybírat zdejší nejkrásnější prašanové průjezdy. Na chatách bylo narváno, ale i přesto se nám dařilo téměř neustále sjíždět naprosto netknuté svahy :-))) Vždycky jsme totiž z "ničehonic" uhly z hlavního směru a před námi se objevil naprosto dokonalý a navíc panenský svah.

Pro všechny to byl neskutečný zážitek a ať už to byly sjezdy směrem na sever, kde jsme potkali více jak půlmetrový naprosto kyprý prašan, tak i směrem na jih do Švýcarska, kde na nás zase čekal sice trochu firnový sníh, za to jsme se ale pohybovali na neskutečně dlouhých svazích. A sjezd se proplétal hluboko do údolí.

Osobně jsem měl radost především z toho, že jsme si mohli tyto jízdy užívat naprosto nerušeně. Často jsme museli prošlapávat i stopu směrem vzhůru. Prostě naprostá pohoda, kdy se davy lidí z chat pohybovali vzorně po hlavních trasách a nám nechávali k dispozici zbytek celé Silvretty :-)))

No a pěkně jsme si vždycky večer po lyžování užili regenerace :-))) Holky na Wiesbadener hütte nám vytvářeli jedinečné podmínky. Třeba namátkou nám dali v restauraci k dispozici speciální salónek navíc krásně označený naší vlajkou Alpy4000.cz. Velmi milé bylo také to, že jen a jen pro nás udělali po večeři v sobotu nádherný krémík, ostatní měli jen obyčejný kompot. My jsme si trochu toho ovoce později dávali do panáčků :-)))

VIDEA:
Silvretta - parádní prašan (Pohled do prašanu při jízdě :-))
Tirolské sedlo - Matějova jízda
Tirolské sedlo - Šárčina jízda
Prašanová nádhera na Silvrettě

A další lajna :-)))
A ještě jedna :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři