Fotogalerie

SILVESTR V TATRÁCH

28.12.2007

(SLOVENSKO, Vysoké Tatry 28. 12. 2007 - 1. 1. 2008)

Nádherné inverzní počasí nás vylákalo na výlet. Volba padla na Vysoké Tatry. Podmínky byly na začátek zimy velmi dobré a my si tak mohli užít fantastické túry.

Ubytování jsme si zajistili na chatě pod Soliskem. Takže hned první večer jsem zahájili výstupem na chatu :-) Každý den nás pak ale zato čekal úvodní super sjezd po „manžestru“. První výlet jsme nasměrovali k Popradskému plesu. Naším cílem byla Vysoká se svým famózním centrálním žlabem. Výstup se zdařil ale na supr sjezd by byl potřeba lepší sníh...

Další den jsme přes Hrebienok šlapali na Zamkovského chatu na snídani, na oběd na Terynku a přesně ve 14.00 jsme stáli v Baraním sedle. Hned v úvodu jsem měl možnost sledovat jeden velmi nepovedený sjezd ze sedla k Brnčálce. Partnerka tohoto sjezdaře byla trochu vyděšená a málem jsme volali vrtulník... To jsem samozřejmě musel před Martinou a Láďou taktně zamlčet :-) I tak to byl takhle na úvod sezóny pěkný zážitek ... Sjezd k Brnčálce ale za to stál a my si ho perfektně užili.

Třetí túra už byla odpočinková, ale bohužel ji poznamenala nastávající změna počasí. Strmý západní svah Patrie nám pod lyžemi promrzal víc a víc a my se v závěru rozhodli raději pro ústup zpátky do Mlýnické doliny, než abychom riskovali pád celým zmrzlým svahem posetým kameny.

A pak? Pak tady byl Silvestr :-)))
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři