Fotogalerie

SETKÁNÍ "PO" A "PŘED" SEZÓNOU 2014

12.12.2014

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 12. - 14. 12. 2014)

O víkendu proběhla na Richtrových boudách další parádní akce, kde jsme se společně spolu s vámi sešli a měli čas si pokecat nejen o horách. Opět byly Richtrovky téměř vyprodané a to i přesto, že počasí se v Krkonoších krapet vyřádilo :-)

V pátek navečer v restauraci a u baru probíhala první neoficiální část našeho setkání. Někteří se pak ještě nad ránem vydali saunovat :-) V sobotu ráno jste se skoro všichni ostatní vydali do hor a udělali si i v tomto počasí POHODOVÝ výlet.

A v sobotu okolo 18.00 začalo promítání. Nejprve jsem všechny pozval zpět do právě proběhlé zimní a letní sezóny. A pokusil jsem připomenout nezapomunetelné chvíle, které jsme měli možnost všichni spolu prožít. Akcí bylo i přes celkem nestabilní počasí během celého roku obrovské množství.

Po nás si vzala slovo Magda a povyprávěla nám o jejich soukromé Expedici Kavkaz 2014. Podařilo se jím zdolat nejprve dvě čtyřtisícovky a na závěr ještě Elbrus. Měli také obrovské štěstí, že se jim včas podařilo zajistit si veškerá nutná povolení ke vstupu do těchto nádherných hor ještě před prohlubující krizí mezi Ukrajinou a Ruskem. Všem patří velká gratulace :-)

Po krátké pauze proběhlo vyhodnocení vyhlášené fotosoutěže. Zástupci firmy Nikon se ujali nejen hodnocení, ale pak i se svými zasvěcenými komentáři vyhlásili pořadí jednotlivých snímků.

A na závěr třešnička na dortu - Mára Holeček a jeho HOROUCÍ ANTARKTIDA. Strhující vyprávění nechalo ve všech velmi silný dojem. Všichni naslouchali a sledovali neskutečné záběry z míst, kde se úplně poprvé v historii zasekli do ledu mačky a cepíny. Klukům se tak podařil skvělý prvovýstup. Unikátní fotografie a filmové záběry nejen z lodi, ale samozřejmě právě z lezení se mi budou určitě ještě dlouho vracet při vzpomínkách na tuto akci :-)

Na závěr proběhla ještě krátká filmová připomínka na horolezecký festival v Pasekách nad Jizerou.

Poděkování patří všem sponzorům a obrovský dík patří především vám všem, kteří jste nám pomohli s organizací a samozřejmě i s celým průběhem.

Co říci závěrem? Především jsem moc rád, že se máme možnost takhle po a před sezónou sejít a jsem také moc rád, že si uděláte čas a i za takového počasí vyrazíte sem k nám do Kérkonoš :-)
Tak zase příští rok :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři