Fotogalerie

SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZONOU 2011

05.12.2011

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 5. 12. 2011)

Kdysi nás při jednom z našich výstupu napadlo, že by nemuselo být vůbec špatné, se na závěr roku všichni znovu setkat.

Samozřejmě spojit toto setkání s nějakým tím krásným výstupem (tentokrát u nás v Krkonoších), ale hlavně si pak v klidu sednout, popovídat si o tom, jak se daří, co nového, kde jsme všichni byli, co jsme viděli, zažili, ... 


Rok se sešel s rokem a my se setkali tentokrát na Richtrových boudách. S některými z vás jsme si poseděli již v pátek. Něco málo vypili, ale hlavně udělali přípravu na nadcházející den.

SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZÓNOU 2011
Začátek byl stanoven na 17.30 a tak jsme se hned po večři vrhli na přípravu hlediště. Ono umístit do sálu přes 130 lidí není žádná legrace. To tady dlouho nezažili :-))) Pavel Barták se již tradičně ujal slova a oficiální část se mohla spustit.

PROGRAM:
Jako první vystoupili dva extrémní skialpinisté Marek Holubec a Pavel Pospíšil se svou přehlídkou extrémních sjezdů: 
„KLASICKÉ ALPSKÉ SKIEXTRÉMY“
Po stopách průkopníků extrémních sjezdů Heiniho Holzera, Sylvaina Saudana a dalších. Grossglockner, Mt. Blanc, Eiger, Aiguille Verte, Les Courtes, Breche de Blatiere, Lenzspitze, Mt. Blanc du Tacul + Norsko-Lofoty

Další film v pořadí byl z dílny Michala BroučkaBACKCOUNTRY CAMP 2011“
Ukázka ježdění na snowboardu ve Švýcarsku.

A hned po přestávce nám o expedici kluků z Horské služby ČR vyprávěl účastník a jeden ze dvou, kteří vystoupili až na samotný vrchol Pumo Ri (7 145 m) – Honza Král.
EXPEDICE PUMORI 2011“
První výstup se uskutečnil v roce 1962. Cílem expedice byl výstup na horu jihovýchodním pilířem na hřeben a tím na vrchol. Expedice se zúčastnilo šest horolezců z České republiky, mých kolegů z HS ČR.

Pak následovala moje maličkost s vyprávěním o Eigeru a výstupech na něj.
EIGER – PÁR STŘÍPKŮ Z HISTORIE
když se chcete vydat na takovýhle kopec, musíte si být plně vědomi, že stoupáte místy, kde se psaly horolezecké dějiny zlatým písmem.
Film o Ueli Steckovi a jeho přípravě a výběhu severní stěnou Eigeru byl perfektní a bral dech. Výborná motivace pro přípravu na příští rok :-)))

Pak už jen fotografie a vyprávění o výstupu hřebenem Mittellegi, který se nám letos s Ivem parádně vydařil.

EIGER – HŘEBENEM MITTELLEGI S IVEM - tady se můžete na tento výstup podívat ještě jednou a vychutnat si ho i spřepychovou hudbou ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři