Fotogalerie

SETKÁNÍ LAVINOVÝCH SLUŽEB VÝCHODNÍHO BLOKU - 2010

20.10.2010

(POLSKO, Bieszczady 20. - 22. 10. 2010)  

Setkání Sudetokarpatské asociace lavinových služeb v letošním roce proběhlo v Polsku, v Bieszczadech. Toto setkání se stalo již tradičním bodem podzimu.

Tentokrát ale bylo unikátní. Setkání se zúčastnili poprvé všichni partneři. Tedy i zástupci Ukrajiny. A navíc se tohoto setkání zúčastnili i představitelé z Rakouska, z lavinového střediska v Innsbrucku, pánové Rudi Mayer a Patrick Nairz.

V rámci úvodních přednášek jsme se navzájem informovali o průběhu předchozí lavinové sezóny včetně mnoha lavinových nehod a neštěstí. Pak došlo na informace o dalších krocích Evropské lavinové asociace, o nových lavinových předpovědích, prezentací pro veřejnost, ... Zajímavá byla i ukázka z nově připravované knihy o lavinách našich rakouských kolegů. Na mne zanechala hluboký dojem i přednáška z lavinové tragédie v Galtüru v roce 1999.

Další den se vyrazilo alespoň dopoledne na obhlídku zdejších hor. Odpoledne na nás čekaly další důležité přednášky a večer patřil spíše společenskému dění :-)))

Následující den byl připraven workshop ohledně využívání programu GIS v lavinové problematice a my se tak alespoň na moment stali počítačovými mágy a experty :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři