Fotogalerie

SANTA CATERINA 05/2014

23.04.2014

(ITÁLIE, Forni 23. - 26. 4. 2014)

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku  (2 178 m).

Scházíme se večer před večeří. Pak se domlouváme na dalším programu :-) Původní plán byl přechod Berniny. Předpověď počasí tam ale nevěstila nic moc dobrého a tak jsme se vydali sem. Už při příjezdu na mne čekalo malé překvapení. Ve stejnou chvíli sem totiž dorazili kluci ze Špindlu a tak jsme se přímo na parkovišti potkali rovnou při vykládání věcí. Právě jeden z nich nám kdysi dávno tuto fantastickou skialpinistickou oblast poprvé představil ...
Čekají nás opravdu skvělé túry a sjezdy :-)))

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Rychlý nástup na poměrně vysoký kopec přímo nad chatou. Dnešní výstup až ke kříži nám celkem ubíhá, a tak ho jdeme naprosto na pohodu :-))) Na sjezd si nejprve vybereme skvělý sjezd, který je naprosto panenský. Pak si malinko nastoupáme do sedla. Pak se vydáme naprosto dokonalým sjezdem úžasným sjezdem. Najíždíme stopu hodne zleva v panenském sněhu. Fantastický průjezd :-)))

MONTE CEVEDALE (3 769 m)
Parádní túra. Trochu delší nástup, ale výhledy stojí za to. Daří se nám vystoupit na pásech pohodlně až ke kříži. Dolů míříme po hraně přímo do sedla a pak už jen nahřátou jižní stěnou a táhlým údolím míříme k chtě Rifugio Branca.

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Dnešní výstup nemíří znovu ke kříži. Za chvíli odbočujeme ze stopy do téměř neporušených svahů. Následující sjezdy jsou skvělé i když je v závěru znát, že se dostavilo oteplení a sníh začíná být celkem promáčený. To už jsme ale úplně dole a začínáme balit ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři