Fotogalerie

SANTA CATERINA 04/2014

27.03.2014

(ITÁLIE, Forni 27. - 30. 3. 2014)

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Forni (2 178 m).

Scházíme se večer před večeří. Pak se domlouváme na dalším programu :-)
Prašanový nářez pokračuje a před námi je spousta nepopsaných svahů, takže hurá na to, ať místním odpaníme my :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
První skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu pod obrovským svahem plným serakům kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Především nenápadná odbočka přes ostrý hřebínak. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Ráno vyrážíme tímto směrem, ale nakonec uhýbáme jinam :-))) Mířím do naprosto dokonalých a hlavně panenských svahů. Ze sedla, kam jsme museli prošlapávat stopu následuje fantastický sjezd až dolů k hotýlku. Parádní je také Rádler či dva na terase a návštěva termálního jezírka :-)))

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Ráno vyrážíme opět tímto směrem, ale nakonec uhýbáme opět jinam :-))) Tentokrát mířím do naprosto dokonalého kotle a hlavně téměř panenských svahů. Následuje fantastický průjezd velice působivým žlabem, který v nás nechává velmi silný dojem :-)

Parádní závěr, průjezdy svahů plných prašanu a ještě k tomu panenských patří mezi mé velmi oblíbené posedlosti :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři