Fotogalerie

SANTA CATERINA 03/2014

12.03.2014

(ITÁLIE, Forni 12. - 16. 3. 2014)

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku FORNI (2 178 m).


Scházíme se hned ráno na snídani. Během probouzení se domlouváme na dnešním programu :-)

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až na samotný vrchol. Je na něm krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Sníh sice není úplně ideální, ale dolů se dostáváme celkem rychle. Parádní je také Rádler či dva na terase :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m) 
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu pod obrovským svahem plným serakům kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se k dalšímu vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

MONTE PASQUALE(3 553 m)
Krásný den, kratší výstup ale o to výživnější výstup do sedla :-))) Velmi slušný sjezd do údolí k chatě Rifugio pizzini - Frattola (2 706 m) :-)))
Příjemná pauza, doplnění energie a pak už frčíme zase k našemu hotýlku. Dnešní den je parádní a někteří z nás ho ještě podtrhují naložením se do horké vody zdejších přírodních termálek v okolí Bormia :-)))

CIME DEI FORNI - OCCIDENTALE
Výstup na dopoledne míří do obrovských firnových svahů přímo nad náš hotýlek do údolí Val Pisella.
Zvedá se poměrně silný vítr a tak jdeme jen pod vrcholové partie a na samotné vršky se necpeme. Jízda dolů je velmi příjemná a všichni si ji maximálně užívají :-)))

Po dojezdu na hotýlek následuje závěrečná hygiena, balení a výborný obídek :-))) Pak se rozloučíme a já mířím dál v mé dvou a půl měsíční skialpovo - freeridové pouti :-) 

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři