Fotogalerie

SANTA CATERINA 02/2013 - SKIALPOVÝ RÁJ PŘÍMO Z HOTELOVÉHO POKOJE

14.04.2013

(ITÁLIE, Cevedale 14. - 20. 4. 2013)

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).


PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až na samotný vrchol, je tady krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Parádní je také Rádler či dva na terázce :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m) 
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu přes obrovské ledové laviniště kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k dalšímu vrcholovému kříži. Sjezd jsme vedli jinak, než jsme šlapali vzhůru. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Prašanové svahy, pěkný firn ale také průjezd mezi celkem pěknými trhlinami. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

RIFUGIO PIZZINI - FRATTOLA (2 706 m) 
Aktivní odpočinek dopoledne i odpoledne. Nejprve túra na chatu Rifugio Pizzini - Frattola (2 706 m). Krásný den, kratší výstup a příjemné posezení před chatou. Za chvilku už menší záchvat schoppingu v Bormiu a pak naložení se do horké vody zdejších přírodních termálek :-)))

GRAN ZEBRU (3 851 m) 
Královský výstup! Snídaně ve 4.30 je trochu šílená, ale pak se už šlape na "pohodu" :-))) Krátká pauza na čaj na chatě Pizzini. Samotný výstup k vrcholu je už od rána poznamenaný sluníčkem. Vrcholový hřebínek je odměnou za celou tu námahu a užíváme si ho plnými doušky :-))) Zase tak úzký není a výhled z něj je neskutečný :-))) No a na vrcholu si přeci musíme dát pizzu od pana domácího :-)))

RIFUGIO BRANCA(2 493 m) 
Závěrečný den, pohodový nástup na chatu, kde jsme ještě nebyli :-))) Vystoupáme až na konec údolí nad chatou a krásně se svezeme až dolů. Je nejvyšší čas se zabalit a přes Livigno a pension Europa u Landecku se vrátit domů :-) Itálie je země zaslíbená nejen skialpům :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři