Fotogalerie

SANTA CATERINA 01/2013 - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ ANEB VARIANTA ZA ECRÍNY

31.03.2013

(ITÁLIE, Cevedale 31. 3. - 5. 4. 2013)

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).


RIFUGIO PIZZINI - FRATTOLA (2 706 m)
Začínáme o něco později, protože jsem nemohl vyjet až k chatě. Nejprve túra na chatu Rifugio Pizzini - Frattola (2 706 m). Slušný den, kratší výstup a příjemné posezení v chatě.

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až pod samotný vrchol, je na něm krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Já ale zavelím k ústupu dříve, než nám do toho vjedou Italové, kteří jsou již na vrcholu. Parádní je také Rádler či dva na terase :-)))

PIZZO TRESERO II. (3 595 m)
Tento výstup nabízí celou řadu variant a včera jsem si všimnul takové drobnosti, vedle nás ještě zbylo spousta netknutého prašanu :-))) Za chvíli odbočujeme z původní trasy a už vplouváme do hlubokého prašanu a za moment stoupáme k dalším netknutým pláním. Dnešní den je famózní a my ho ještě podtrhujeme naložením se do horké vody zdejších přírodních termálek v okolí Bormia :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu přes obrovské ledové laviniště kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k dalšímu vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

MONTE PASQUALE (3 553 m)
Krásný den, kratší výstup ale o to výživnější výstup do sedla :-))) Parádní a prašanový sjezd do údolí :-)))


VIDEA:
Santa Caterina - prašanový nářez I.
Santa Caterina - prašanový nářez II.
Santa Caterina - prašanový nářez III.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři