Fotogalerie

RAURIS - POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ HOHER SONNBLICKU 2024

06.02.2024

Svou výjimečnou geografickou polohou, unikátním klimatem a stabilními podmínkami, je Rauris vyhlášenou skialpinistickou a ledolezeckou lokalitou. Výhodně orientované svahy nad hranicí lesa poskytují ideální skialpové trasy i nezapomenutelné sjezdy.

ÚTERÝ
Setkání na parkovišti proběhlo naprosto bez problémů. Výjezd na chatu je krapet dobrodružný, ale tato drsná „sáňkařská“ etapa trvá jen chvilku

STŘEDA
Dnešek jsme zahájili výstupem směrem k Hocharn (3 254 m). Nakonec jsme sice nedorazili až na plánované cílové místo, ale bezpečně jsme dojeli skvělým sjezdem až zpět na chatu.

ČTVRTEK
Ráno zahájíme na „lehko“ pohodový výstup na samotný vrchol Hoher Sonnblicku (3 105 m) Túra je to krásná a zajímává. Samozřejmě převýšení už tak pohodově nezní, ale kdykoliv se dá výstup otočit a sjet dolů, že …? My jsme ale mířili samozřejmě až na vrchol. Parádní túra si říkala o skvělé zakončení a je pravda, že i počasí nám náramně přálo. Skvělé výhledy, krásný sjezd, TOP zážitek!

PÁTEK
Dnes se počasí trochu zkazilo a tak jsme vyrazili jen směrem kousek nad chatu za prašánkem … Následují nácviky otoček ale i sjezdu a za chvíli jsme opět u chaty … Vše ale dopadlo dobře a k autům všichni dojeli v pořádku a bez zaváhání.

Super parta, supr túry, podmínky i počasí, …
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři