Fotogalerie

PRVNÍ LETOŠNÍ DOUBLE MATTERHORN - MICHAL 02/2015

17.07.2015

(ŠVÝCARSKO, Zermatt, Matterhorn 17. 7. 2015)

2x Matterhorn za 24 hodin

Podmínky na Matterhornu oproti informacím na Lezci.cz byly v těchto dnech famózní. Na své volné dny jsme se rychle domluvili s Michalem a Lubošem. Předpověď sice už nebyla tak ideální jako ještě pár dní před tím. Začali hrozit bouřky a to pro každého guida, který vodí na Matterhorn znamená obrovský problém.

S Míchalem máme sraz na Hiornlihutte 16. 7. 2015 před večeří. Jdu sem přímo z přechodu Monte Rosa - Spaghetti route 02/2015 (o tom budu psát později). Dnes je na chatě trochu šrumec. Zítra bude slavnostní výstup na oslavu 150. výročí prvovýstupu Jeana Antoine Carrela Lvím hřebenem. Na vrcholu má dojít k setkání guidů z Itálie, Švýcarska, Francie, Velké Británie a této akce se tak zúčastním i já a jeden kolega vůdce z Finska. Večer na chatě dojde ke slavnostnímu projevu, podepsání slavnostních listin. Pro mne bylo zajímavé vidět také přímé potomky těch, kteří se legendárního závodu o vrchol zúčastnili ... Na závěr došlo k rozsvícení 50 světel umístěných na trase Hornligrat.

Ve 3.30 budíček a ve 3.50 vyrážejí místní guidi z chaty. My s Michalem vyrážíme hned za nimi. Výstup probíhá samozřejmě "na pohodu" :-) Na vrchol dolézáme bez maček a jdeme se podívat směrem k Italskému kříži. Tam je kněz a shluk místních celebrit, kolem krouží vrtulníky a vše filmují. Obloha se bohužel začíná zatahovat a tak raději začínáme sestupovat. V dolních pasážích mne trochu znervózní syčení z hran skal na věžičkách podél sestupu. Ženu Michala ještě rychleji a nakonec bouřka udeří, ale to už jsme na chatě. Ve stěně je ale ještě spousta horolezců. Skupinu Španělů, které jsme zrovna my upozornili na možný příchod bouřky, na večer ještě hledá vrtulník ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři