Fotogalerie

PIZ BERNINA - BIANCOGRAT

05.08.2014

(ŠVÝCARSKO, Piz Bernina 5. - 6. 8. 2014)

(Opravdu tím nejpravějším Alpský stylem)

Tento týden sem vyrážím již na podruhé a rozhodně né naposled (zítra znovu). Poprvé nás zradilo vybavení hned na prvním sněhu, tak dnes další pokus.

Výstup začíná nablížením se na chatu Tschierva Hütte. A tady se musím trochu pochválit, po prvním výstupu jsme se trochu uklidnil. Při prvním výstupu jsme to totiž dali z Pontresiny až na chatu velmi rychlou chůzí či během za 2,5 hodiny, ale dnes jsme tu první a véééélmi dlouuuuhou část dali cca za 1 hodinu v sedě :-) Jel jsme v kočáře taženým koňmi. Rychlost sice nic moc, ale nohy a záda si hověly :-)))

Výstup jako takový probíhal za fantastických podmínek. Skalní lezení v pevné skále, výhledy 360 st., sněhová dominantní hrana mi místy přípomínala dolez na Eiger :-) Jen ty vrcholové partie jsou pro každého guida trochu nářez. Jejich členitost a nutnost neustále volit, co nejlepší jištění v kombinaci s neustálým sledováním jištěných mi zase přidalo nějaký ten šedý vlas :-)

Náš cíl byla Diavolezza a lanovkou dolů. A sem se musí jít ještě kousek pod Bellavistou velkým zvedajícím se traverzem. No nakonec po cca 1 800 m převýšení dáváme sprint přes dno ledovce a pak výběh posledních 300 m k poslední lanovce za 28 minut ... Masérka by se teď sakra hodila :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři