Fotogalerie

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÉM - AKTUALIZACE

26.05.2011

(NOVÝ BOR 26. 5. 2011)

Teď si užívám Honzíka plnými doušky, ale ráno nás přerušil telefon. Jedeme s Kristýnkou a mými kamarády hledat nějakého starého pána k Novému Boru.

Vypadá to špatně, roztroušená skleróza, je mu okolo 85, velmi nepřehledný a nebezpečný terén a nevrátil se večer domů. Již včera ho tam začali hledat ...

Mám rád práci se psy, moc rád sleduju radost v jejich očích, když jdeme trénovat právě pro tyhle situace. Už jen s fotografie pohřešovaného pána na mne ale dýchne bezmoc ... Terén je velmi nepřehledný, spousta skal, soutěsek, rybníků.

Akci organizuje Policie ČR a přizvala další a další záchranáře. Jsou tady kromě policejních psovodů ještě Františkové Schejbalovi z SDH Hejnice, armádní psovodi a my z HS ČR. Odpoledne sem také přiletěl vrtulník s termovizí. Každé skupině je vždy přiřazen určitý prostor a postupně se pročesává další a další úsek. Při pohledu okolo, to vypadá nádherně ... na kolo, na lezení, koupání, na perfektní dovolenou, ale hledat tady někoho je obrovský problém. Navíc vedro, které panuje také moc nepřidá ... Hledáme téměř až do tmy. Při návratu domů nám volají, že se pán nalezl cca 30 km od míst, kde jsme pátrali ... a přežil i když byl nalezen již v bezvědomí.

Informace na internetu:
iDNES.cz


A tady jsou poslední informace:
Ztracený senior bloudil po lesích dva dny, našli ho v mokřinách
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři