Fotogalerie

ÖTZTÁLSKÉ ALPY – malý okruh, "Po stopách Otztiho" ANEB ÚTĚK NA SILVRETTU

07.04.2012

(RAKOUSKO, Ötztálské Alpy 7. - 10. 4. 2012)

Ötztálské Alpy – pohoří, které je i u nás známé. Výstupy na Wildspitzi, Similaun, ... patří mezi skialpovou klasiku. ÖTZTÁLSKÉ ALPY – malý okruh, "Po stopách Otztiho" - přechod lehčího charakteru patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali.

Bohužel je všechno naprosto jinak, než jsme plánovali. Předpověď počasí nám zkřížila plány a tak jsme nuceni změnit plány. Naší základnou bude Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme totiž jako doma. Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky. A ... a hlavně tady bude bezpečněji :-)

První den je opravdu horší počasí, proto míříme na Tiroler Scharte. Výstup sám, je celkem výživný. Za chvíli jsme ale už dole u chaty. Zbývající čas využijeme na nácvik vyhledávání a vyprošťování z laviny :-)

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí vynikající a na nás jako již tradičně zůstává prošlapávání stopy :-))) Výstup je dnes parádní, a podmínky jsou navíc skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu. Večer se řežeme smíchy při Milanově líčení, kterak ukecal krávu povídáním o skialpinismu až k smrti :-)))

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku část z nás vyráží ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin a dáváme si výborný čaj a pivo :-).
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři