Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY EXPERT 2014 - 3. část

17.09.2014

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 13. - 19. 9. 2014)

V závěru týdne se trochu zkazilo počasí. My sice máme takové soukromé vysvětlení, ale nebudeme ho tady přeci ventilovat :-)

Čtvrtek

odpočinkový den. Původní plán byl výstup na Mischabel hutten a druhý den severka na Lenzspitzi. Kvůli horšímu počasí a špatné další předpovědi se dnes věnujeme lezení na skalách v okolí Saas Fee a později nácviku záchranných činností, jak na ledovci tak i ve skalních stěnách.
 

Pátek
Allalinhorn - severní stěna
+ výstup nakombinovaný s lezením v čistě ledových pasážích poblíž séraků. Nástup do ledových délek byl skvělý. Počasí zatím přálo, ale již při výlezu došlo k výraznému zhoršení viditelnosti a i větřík se do nás trochu opřel. Tady jsme se oddělili, kluci slaňují dolů a my s Lukášem pokračujeme neohroženě dál. Po chvíli dupání stopy v naprosté mlze se k nám blíží dvě postavičky, které k nám traverzují celou severní stěnou již od sestupového sedla. Když k nám dorážejí, tak vůbec netuší, kde se nácházejí. Mysleli si, že sestupují přímo k Metru :-) Kdyby věděli, co bylo pod nimi, tak by jim asi šlehlo :-))) Nakonec se vydávají za námi do severní stěny a tento den již podruhé dosahují vrchol Allalinhornu :-))) Lezení závěrečných pasáží je celkem výživné. Viditelnost na 20 metrů, sklon okolo 45 - 50 stupňů a jedna lavinka prašanu za druhou. Lukáše to ale nemůže zastavit. Za chvíli jsme u křížku a vítr se do nás opře plnou silou. Parádní výstup a tvrdé podmínky tomu dávají nádherný rámec.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři