Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 07/2016

17.09.2016

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Saastal, Chamonix - 17. 9. - 24. 9. 2016)

A další zářijový díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi, letoš již sedmá! Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse ...

a i počasí nám, až na jeden den, přálo skvěle.
 

NEDĚLE 18. 9. 2016
Dnes tady jsou ještě dozvuky z přechodu předchozí fronty. Věnujeme se proto nácvikům uzlíků, navazování na lano, nácviku záchrany z trhliny, ...

PONDĚLÍ 19. 9. 2016
Konečně parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, vyrážíme tedy na Allalinhorn (4 027 m). Nový sníh zasáhl celý Wallis, jen na Mittel Allalinu je cca 30 cm nového sněhu. Vyrážíme později a tak trochu doufáme, že vyrazí co nejdřív někdo šlapat stopu :-) Jenže ... jenže partička, která stoupala k panenským zasněženým svahům svůj výstup vzdala. Jdeme tedy my a prošlapáváme stopu místy až po kolena. V sedle ale točíme, nestíháme výstup dokončit časově ... Po našem návratu vzlétá vrtulník a snaží se odpálit laviny ze svahu Allalinu :-)))
Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

ÚTERÝ 20. 9. 2016
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn. Pevná skála, parádní lezení, ... Jenže noční sněžení za našimi plány udělalo ráznou tečku. Jedeme tedy lízt pod střechu a později vyrážíme na cvičné skály. Užíváme si lezení, jak to jen jde. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry a tak si toho cením o to víc.
 
STŘEDA 21. 9. 2016
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-))) Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek :-)
 

ČTVRTEK 22. 9. 2016
Ráno vyrážíme auty směr Chamonix. Následuje výjezd lanovkou na Aiguille du Midi a pak sestup směrem na chatu Refuge Cosmiques. Parádní počasí, parádní podmínky, co více si jen přát :-) V sedle se převazujeme a vyrážíme do hřebínku Arete Cosmiques klasickou výstupovou trasou normálně s parádními výhledy a expozicí. Parádní výstup, jedinečný nácvik lezení v horách :-)
 

PÁTEK 23. 9. 2016
Další túra - Alphubel (4 206 m) se sestupem směrem na Taschhutte. Parádní túra, kdy si všichni nejprve mohou vychutnat skvělé lezení hřebínkem na Feekopf a pak už nás čekal jen strmý výstup na samotný vrchol. Na vrcholu u kříže, který je stále hluboko pod sněhem, fotografie. Opět se zde setkávám s pokusem nalézt mohutný vrcholový kříž, tentokrát dvěma frézami :-))) A pak se vydáváme na sestup zpět do sedla. Taxíka stíháme s naprostým přehledem i když jsme celkem utahaný :-)))
 

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 1x čtyřitisícovka, skákání do trhlin, noční slaňování, 1x parádní výstup hřebenem Cosmiques, prostě supr zážitky!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři