Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 07/2012 – MONTE ROSA – NEJVÝŠE POLOŽENÁ CHATA MARGHERITA!!!

14.07.2012

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 14. - 21. 7. 2012)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!! 

Tak se opět vracíme do Saastalu. Již několik let je to tu pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... 

15. 7. – NEDĚLE
Dnešek, i když je perfektní počasí, věnujeme základnímu uzlovému výcviku. Odpoledne vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky je již otevřena a tak si ji užíváme :-)))

16. 7. - PONDĚLÍ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála jen na vrcholu je i krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

17. 7. - ÚTERÝ
Parádní den, alespoň ze spodu to tak vypadá. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku chceme vyrazit na náš druhý čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe je z počátku bez mráčků, co víc si přát :-))) ... jenže tunýlek je uzavřen a nahoře fučí neskutečným způsobem ...

Volíme zajímavější variantu a jdeme se věnovat trhlinám :-))) Nejprve na sucho a v závětří v hale metra a pak jdeme na skutečnou trhlinu. Trénink chytání a vyproštění kamaráda se zvrhává na holý boj o život :-))) Všichni si tak mohou uvědomit, že někoho udržet a nesklouznout za ním je velmi obtížné ... A téměř všichni přitom v sobě překonávají neskutečný pocit, že se sami a dobrovolně odrazí a skočí jen tak do trhliny ... A nakonec nás všechny najednou málem zasype rolbou do trhliny jeden z místních rolbařů :-)

18. 7. – STŘEDA
Ve středu je předpověď počasí lepší. Vyjíždíme tedy do Zermattu, čeká nás nejprve výjezd vláčkem směrem na Gornegrat a pak výstup na Monte Rosa hütte. Jedná se o celkem dlouhý nástup na chatu, ale kulisy podél kterých stoupáme, stojí za to :-)

19. 7. – ČTVRTEK – MONTE ROSA - MARGHERITA
Původní plán byl, že vstaneme ve 2.00, ale kvůli předpokládané zimě ve vrcholových partiích vyrážíme až ve 4.30 ... Sněhové podmínky jsou skvělé. V horních partiích dokonce potkáváme na sestupu dvě česká družstva: jedno je Háčkův tým, který se pokoušel o kompletní přechod Monte Rosy s Alpy4000.cz a druhý je tým našich přátel z letošní Silvretty :-)

Samotný dolez na chatu je už na samotné hranici našich sil a všichni jsou vděčni za závětří u chaty :-))) Nikomu VŮBEC nevadilo, že jsem ani náznakem neodbočoval k dalšímu možnému cíli – Zumsteinspitze :-))) Na chatě jsme se dali dokupy, stali se svědky rozehřívání a kříšení jedné polské turistky. A pak už hurá dolů do údolí ...

20. 7. - PÁTEK
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-))) Bohužel je ale feráta poničená sesuvem skal a tak se pověstný traverz po laně nekoná :-)))

Výstup nám celkem jde a tak se za chvíli všichni fotíme u vrcholového kříže.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři