Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 06/2016

10.09.2016

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Saastal, Chamonix - 10. 9. - 16. 9. 2016)

A první zářijový díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi, letoš již šestá! Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse ... a i počasí nám přálo skvěle.

NEDĚLE 11. 9. 2016
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, stoupáme na Allalinhorn (4 027 m). Stoupáme velmi slušně a rozhled je dnes nádherný a tak máme co pozorovat :-)))
Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

PONDĚLÍ 12. 9. 2016
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn. Pevná skála, nádherná ferráta, luxusní vysutá lávka, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry a tak si toho cením o to víc.

ÚTERÝ 13. 9. 2016
Další túra - směr Alphubel (4 206 m) se sestupem směrem na Saas Fee. Parádní túra, kdy si všichni nejprve mohou vychutnat skvělé lezení hřebínkem na Feekopf a pak už nás čekal jen strmý výstup na samotný vrchol. Stoupáme nejprve po hřebínku a pak jsme nuceni vrtat vývrtky a vyzkoušet si tak postup ve velmi strmém terénu na předních hrotech maček. Na vrcholu u kříže fotografie a pak se již vydáváme na sestup do ledovce. Lanovku stíháme s naprostým přehledem i když jsme celkem utahaný :-)))
 

STŘEDA 14. 9. 2016
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-))) Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek :-)
 

ČTVRTEK 15. 9. 2016
Prší a leje. Od rána nacvičujeme ještě doplnění k trhlinám, slanění a prusíkování v Saas Fee a večer se vrhneme do map :-)

PÁTEK 16. 9. 2016
Ráno vyrážíme auty směr Chamonix. Následuje výjezd lanovkou na Aiguille du Midi a pak sestup směrem na chatu Refuge Cosmiques. Sestup hřebínkem naštěstí proběhl v totálním mraku takže jdeme na pohodu a bez stresu :-) V sedle se převazujeme a vyrážíme do hřebínku Arete Cosmiques klasickou výstupovou trasou normálně s parádními výhledy a expozicí. Dnešní den je ale naprosto odlišný :-)! Parádní výstup, skutečné horolezectví, který je díky podmínkám celkem drsný :-)

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 2x čtyřitisícovka, 1x supr vícedélkové lezení, 1x neskutečný výstup hřebenem Cosmiques, prostě supr zážitky!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři