Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 05/2021 – 2+x 4 000 m

21.08.2021

Pátý díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi A byl to ZASE skvělý a perný týden, protože jsme lezli, stoupali, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí nám přálo naprosto PARÁDNĚ – KRÁSNÝ ZÁVĚR PRÁZDNIN ...

NEDĚLE 22. 8. 2021
Dnes se vydáváme na Allalinhorn (4 027 m). Vyjíždíme lanovkou a Metrem jen do půlky do 3 250 m a pak hned začínáme stoupat k vrcholu cestou Hohlaubgrat. Nádherné počasí spojené s touto parádní trasou je výborná kombinace … První seznámení s metodikou, postup družstva na ledovci, po strmém sněhovém hřebeni, přes skalní pasáže, uzlíky, …

PONDĚLÍ 23. 8. 2021
Opět razíme směr Mittel Allalin. Tentokrát ale míříme na Alphubel (4 206 m). Výrazně těžší a komplikovanější túra, kde máme možnost potrénovat pokročilejší techniky jištění a užít si opravdu vzdušné pasáže a pak opět naprosto načasované supr výhledy!

ÚTERÝ 24. 8. 2021
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát Skok do bezedné propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek Krásný pokus, kdy jste připraveni a kdy ne, výsledek může být smrtící!!!

STŘEDA 25. 8. 2021
Dnes přejíždíme směr Chamonix. Lanovkou na Aiguille du Midi a pak už nás čeká výstup na Mont Blanc du Tacul. Strmý svah nám dával od samého začátku pěkně zabrat a právě ta strmost se v závěru podepsala na našem rozhodnutí se raději otočit dolů a sestoupit téměř ze samotné hrany dolů. Kluci si tak mohli vyzkoušet své limity. Sestup dolů na chatu jsme si ještě opepřili krátkým skalním výstupem přes Malý kosmický hřebínek.

ČTVRTEK 26. 8. 2021
Dnes brzy ráno nás čeká parádní výstup hřebenem Arete des Cosmiques … Tento výstup patří mezi místní lahůdky a v kombinaci s dnešním průběhem počasím a dokonalými podmínkami svou pověst dokonce překonával. Všichni si plně užívali nejen přepychové lezení, tak i neskutečné výhledy!

PÁTEK 27. 8. 2021
Parádní túra mířící do vyhřátých skal na Jegihorn (3 206 m). Alpendurst - pevná skála, parádní lezení, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde.

Super minipartička, nadšení do túr, do nácviků, prostě paráda 😊
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři