Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 05/2016

27.08.2016

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Saastal, Chamonix - 27. 8. - 2. 9. 2016)

A další díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi, letoš již pátá! Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse ... a i počasí nám přálo skvěle.

NEDĚLE 28. 8. 2016
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, stoupáme na Allalinhorn (4 027 m). Stoupáme velmi slušně a rozhled je dnes nádherný a tak máme co pozorovat :-)))
Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

PONDĚLÍ 29. 8. 2016
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn. Pevná skála, nádherná ferráta, luxusní vysutá lávka, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry a tak si toho cením o to víc.

ÚTERÝ 30. 8. 2016
Další túra - směr Alphubel (4 206 m) se sestupem směrem na Saas Fee. Parádní túra, kdy si všichni nejprve mohou vychutnat skvělé lezení hřebínkem na Feekopf a pak už nás měl čekat jen strmý výstup na samotný vrchol. My ale z časových důvodů raději míříme do ledovce směrem do Údolí víl. Zatím je beze stop a my tam našlápáváme první stopu zhruba po měsíci :-))) Lanovku stíháme s naprostým přehledem i když jsme celkem utahaný a začalo pobolívat jedno kolínko :-)))
 

STŘEDA 24. 8. 2016
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-))) Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek :-)
 

ČTVRTEK 25. 8. 2016
Od rána nacvičujeme slanění a prusíkování v Saas Fee a odpoledne vyrážíme auty směr Chamonix. Následuje výjezd lanovkou na Aiguille du Midi a pak sestup na chatu Refuge Cosmiques. Sestup hřebínkem naštěstí proběhl v totálním mraku a teprve potom se rozjasnilo :-)

PÁTEK 26. 8. 2016
Mont Blanc du Tacul (4 248 m) klasickou výstupovou trasou s parádními výhledy a expozicí. Dnešní den je naprosto dokonale fotogenický! Parádní výstup se sestupem v opravdovém ledovci s obrovskými trhlinami, mohutnými srázy, předpokoj k samotnému Mont Blancu ...

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 3x čtyřitisícovka, 1x supr vícedélkové lezení, supr zážitky!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři