Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 05/2012

16.09.2012

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 16. - 22. 9. 2012)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky zadarmo :-)))

17. 9. – PONDĚLÍ
Dnešek věnujeme základnímu uzlovému výcviku. Odpoledne vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky je již otevřena a tak si ji užíváme :-)))

K našemu cili dorážíme na pohodu a užíváme si krásný západ slunce kousek od chaty. Pohodové povídání, střídáme s konzumací všeho možného :-)))

18. 9. – ÚTERÝ 
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup rozpraskaným ledovcem ...

19. 9. – STŘEDA
Dnes se jdeme věnovat pod Allalinhorn trhlinám :-))) Nejpve příjdeme k takové pohodové, jen pár metříků hluboké a kluci jsou naprosto v pohodě. Jenže když ji šikovně obejdeme, stojíme opravdu u obrovské a respekt budící ledové stěně :-))) Tahle je ta naše, říkám s úsměvem ...

Trénink chytání a vyproštění kamaráda se zvrhává na holý boj o život :-))) Všichni si tak mohou jasně uvědomit, že někoho udržet a nesklouznout za ním je velmi obtížné ... A téměř všichni přitom v sobě překonávají neskutečný pocit, že se sami a dobrovolně odrazí a skočí jen tak do trhliny ...

20. 9. – ČTVRTEK
Výstup na Jegihorn (3 206), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A všichni si to moc pochvalují.

Večer jdeme ještě trénovat do garáží :-) Slaňování, prusíkování a znovu vytahování z trhliny ...Tma dává celému výcviku ojedinělou atmosféru :-))) 

21. 9. – PÁTEK
Dnes se vydáváme na poslední túru, na na náš poslední čtyřtisícový vrchol Alphubel (4 206 m). Je sice nádherný den, ale my se musíme ve vrcholových partiích otočit. Únava kombinovaná s nadmořskou výškou dělá svoje. Sestupujeme tedy rozbitým ledovcem až na Längflue k lanovce a po příjemném rádleru sjíždíme dolů do Saas Fee.

22. 9. – SOBOTA
Počasí nám nepřeje a tak se dnes jdeme věnovat pod Allalinhorn opět trhlinám :-))) Dnes po všech nácvicích to už je úplná hračka :-)))
.
V největší ledové jekyni na světě si navíc natrénujeme práci s ledovcovými vývrtkami a pak následuje už jen cesta lanovkou dolů.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři