Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 05/2011 –TRÉNINK, PARÁDNÍ VÝSTUPY A SUPR FILMEČKY :-)))

03.09.2011

(ŠVÝCARSKO, Saas grund 3. - 10. 9. 2011)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

4. 9. - NEDĚLE
Počasí má být dnes velmi špatné a tak den zahajujeme tréninkem v garážích v Saas Fee. Úvodní nácviky uzlů, vytahování z trhliny a odpoledne k tomu přidáváme i další informace a nácvik složitějších kladkostrojů. Bez tohoto nácviku není prostě možné počítat s tím, že si pak na ledovci se vším poradíme :-)

5. 9. – PONDĚLÍ – LEDOVEC POD WEISSMIESEM
Výjezd lanovkou pod Weissmies (4 023 m), počasí je všlijaké, ale na naše nácviky to bude v pohodě. Vystupujeme po ledovci, až nacházíme skvělé místo pro náš nácvik záchrany kamaráda po pádu do trhliny :-)

Nejprve základní trénink bez trhliny se zaměřením na vytvoření pevného bodu a pak už opravdová a obrovská trhlina :-)))

Na začátku byly obavy, že nikdo neskočí, ale ... :-))), ale nakonec skočili všichni a jak:-))) Párkrát se podařilo svého parťáka udržet, a v ostatních případech vše nakonec zachránilo pojistné lano!!! Udržet padajícího kamaráda do trhliny prostě není vůbec jednoduché ... Chtěl bych i přesto klukům a především holkám moc a moc pogratulovat, že se s takovou vervou vrhli do těchto nácviků.

Sami se můžete přesvědčit i na tomto videu, jak tvrdý ty nácviky byly :-))) Kluci vytvořili dohromady takovou zatěž, že fixní lano propružilo o 1 – 2 metry více než v ostatních případech a tak pak tato zachrana vypadala, jak v podání Cliffhangra - Sylvestra Stalloneho :-)))

Večer ještě promítání a pak spát a ráno konečně výstupy, počasí se má lepšit :-)

6. 9. – ÚTERÝ – NÁCVIK SLANĚNÍ, NÁSTUP NA CHATU
Ráno se ještě věnujeme nácviku slaňování na skalkách v Saas Fee. Procvičujeme především tzv. horské slanění.

A odpoledne vyrážíme na Weissmies (4 027 m), náš první čtyřtisícový vrchol v pořadí. Počasí máme parádní, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!

Ráno se vstává v 5.00 a pak hned začínáme stoupat.

7. 9. – STŘEDA - WEISSMIES
Výstup na Weissmies (4 023 m), počasí sice už není tak parádní, ale východ slunce, který zažíváme v sedle bere dech. Neskutečně červené mraky vytvářějí neopakovatelnou atmosféru. A pak samozřejmě parádní sníh, parádní skála, co víc si přát :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

8. 9. – ČTVRTEK – JEGIHORN A VELMI ZÁŽITKOVÁ FERÁTKA :-)))
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

A v každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a každý bude ještě dlouho vzpomínat na převislý provazový žebřík :-)))

Tady se můžete podívat na krátké video ze vzdušného traverzu, který kluci a holky dali i když se museli fest překonávat. Mají můj velký obdiv!!!

9. 9. – PÁTEK – VÝSTUP NA ALLALIN
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu, co tady je. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři