Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 04/2015

19.09.2015

(ŠVÝCARSKO, Wallis 19. - 25. 9. 2015)

A opět další díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi, letoš již čtvrtý. Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin téměř šest dní v kuse ... a i počasí nám přálo skvěle.

NEDĚLE 20. 9. 2015
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, stoupáme na Allalinhorn (4 027 m). Stoupáme velmi slušně a tak si můžeme kousek od vrcholu téměř za bezvětří chvíli posedět. Rozhled je dnes nádherný a tak máme co pozorovat :-)))

PONDĚLÍ 21. 9. 2015
Další túra - Alphubel (4 206 m) se sestupem směrem na Saas Fee přímo ledovcem. Parádní túra, kdy si všichni nejprve mohou vychutnat skvělé lezení hřebínkem na Feekopf a pak už jen strmý výstup na samotný vrchol. Sestup ledovcem je zajímavý a kluci si ho plně užívají :-) Na lanovce jsme s dvouminutovou rezervou :-)

ÚTERÝ 22. 9. 2015
Jaginhorn ferátou. Parádní túra, spolehlivé a dokonalé lezení, úžasný průstup ... A u kříže velká radost.

STŘEDA 23. 9. 2015
Přes noc napadl sníh až skoro do 1 900 m. Ráno tedy nacvičujeme slanění a prusíkování v Saas Fee a odpoledne vyrážíme na chatu Almagellerhutte. Počasí je celkem drsné a tak nám cesta celkem rychle uběhne.

ČTVRTEK 24. 9. 2015
Weissmies (4 017 m) jižním hřebenem s parádními výhledy a expozicí. Spojovací hřebínek také nabídl hluboké výhledy. Parádní výstup se sestupem v opravdovém ledovci s obrovskými trhlinami ... Milan sestupuje první. Jdeme vyšlapanou cestou guidíka před námi. Jdeme trochu jinudy, než se bežně chodí. V běžném směru je ale nafoukáno spousta nového sněhu a nechceme riskovat. Milan překonává další trhlinu přesně ve stopě, když se najednou propadá do trhliny, cca 4 - 5 m. Máme tady nácvik záchrany kamaráda naostro :-) Za chvíli ho vytáhneme a všichni včas sestoupíme k lanovce.

PÁTEK 25. 9. 2015
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-)))
Sraz máme ráno v kempu a hned je jasné, že program budeme muset změnit ... musíme s Milanem do nemocnice. Při pádu do trhliny trochu škrtnul mačkou a kotník se přes noc ozval. Vše ale nakonec dopadne dobře a Milan dotává jen zpevňující ortézu a další den se kotník začíná vracet do normálu ...

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 3x čtyřitisícovka, 1x supr vícedélkové lezení, supr zážitky a hlavně supr parta!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři