Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 04/2011 –TRÉNINK A PARÁDNÍ VÝSTUPY

21.08.2011

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 21. - 27. 8. 2011)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

22. 8. - NEDĚLE
A my pro „změnu“ :-))) vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Počasí máme parádní, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!

Na chatě ještě potrénujeme uzlíky a navázání na lano :-) Celkem nám to jde, tak je nejvyšší čas jít spát. Ráno se vstává v 5.00 a pak hned začínáme stoupat.

23. 8. – PONDĚLÍ - WEISSMIES
Výstup na Weissmies (4 023 m), počasí je parádní, parádní sníh, parádní skála, co víc si přát :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

24. 8. – ÚTERÝ – JEGIHORN A VELMI ZÁŽITKOVÁ FERÁTKA :-)))
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

A v každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a každý bude ještě dlouho vzpomínat na převislý provazový žebřík :-)))

25. 8. – STŘEDA – VÝSTUP NA ALLALIN
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu, co tady je. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!

26. 8. – ČTVRTEK – NÁCVIKY, SLAŇOVÁNÍ, VYTAHOVÁNÍ Z TRHLINY, ...
Kluci si ráno vyběhli na Mischabelhutten a pak vyjíždíme do Saas Fee, potrénovat vše a ještě víc na skalky a do garáží. Kluci slaňují úplně v pohodě a každý z nich vytáhnul několikrát svého kamaráda z „trhliny“ :-)))

Bez tohoto nácviku není prostě možné počítat s tím, že si pak na ledovci se vším poradíme :-)

27. 8. – PÁTEK – TRÉNINK NA REÁLNÝCH TRHLINÁCH :-)))
Vyjedeme lanovkou ze Saas Fee do 3 000 m a hned kousek od lanovky se pouštíme do prvních nácviků na ledovci. Nejprve základní trénink bez trhliny, ale se zaměřením na vytvoření pevného bodu a pak už opravdová a obrovská trhlina :-)))

Na začátku byly obavy, že nikdo neskočí, ale ... :-))), ale skočili oba!!! Jednou se nepodařilo svého parťáka udržet, ale vše nakonec zachránilo pojistné lano. Udržet padajícího kamaráda do trhliny prostě není vůbec jednoduché ... Já bych chtěl ale i přesto klukům moc a moc pogratulovat, že se s takovou vervou nakonec vrhli do těchto nácviků.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři