Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 03/2017

01.07.2017

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Saastal, Chamonix - 1. 7. - 8. 7. 2017)

Třetí díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi! Byl to opět moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí nám přálo úplně neskutečně ...

NEDĚLE 2. 7. 2017
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, vyrážíme tedy na Allalinhorn (4 027 m). Vyrážíme později a výstup si i přesto užíváme jako nikdy. Ze sedla cítíme perfektní výhledy od Mont Blancu, Matterhorn až po Monte Rosu ... :-) Oceňuji neskutečný žebřík, který tady vytvořili místní guidi :-) Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

PONDĚLÍ 3. 7. 2017
Hned po ránu vyrážíme směrem Almagellerhutte. Parádní výstup po zážitkových lávkách. V restauraci po cestě seznámení s obsluhou :-) a u naší chaty krátké lezení s výhledy na okolní čtyřtisícovky :-) Dnes bude Honzík a Lavinka poprvé spát na takovéto chatě :-)

ÚTERÝ 4. 7. 2017
Ještě za tmy vyrážíme na kompletní přechod Weissmiesu. Neskutečná túra s neskutečnými výhledy!!!
Jedna z nejkrásnějších zdeších túr!

STŘEDA 5. 7. 2017
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn. Pevná skála, parádní lezení, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry a tak si toho cením o to víc. Lezeme přímo, stěnou cestou Alpendurst, nádherný plotny!!!

ČTVRTEK 6. 7. 2017
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-))) Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek :-) Nádherné záběry z našeho Droníka :-)

PÁTEK 7. 7. 2017
Brzy ráno vyrážíme do Chamonix. Čeká nás 2x hřebínek Cosmiques v téch nejlepších podmínkách. Opět naprosto luxusní lezení s naprosto luxusními vyhlídkami!!!

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 2x čtyřitisícovka, skákání do trhlin, skalní lezení s neskutečnými plotnami, nádherný double hřebínkem Cosmiques prostě supr zážitky!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři