Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 03/09

22.08.2009

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 22. - 29. 8. 2009)

V rámci prvního aklimatizačního výstupu na Weissmies (4017 m) jsme si procvičili všechny základní postupy lanových družstev v lehkém skalním a ledovcovém terénu a nechyběl ani ostřejší sněhový hřebínek.

Druhý den se ale mělo počasí pokazit a tak jsme se rozhodli pro sestup lanovkou dolů k autům. 

Ráno opravdu celkem silně pršelo a tak jsme se vrhli na lanové techniky. Začali jsme je procvičovat pěkně postupně a nakonec byli všichni schopni vytáhnout svého kamaráda z trhliny i za velmi obtížných podmínek. Teda alespoň technicky :-)))

Další den jsme se vydali na Allalinhorn (4 027 m). Klasická túra i když v né zrovna nejlepším počasí, ale jako výborná aklimatizačka stála určitě za to.

Ve čtvrtek jsme se opět vydali lanovkou na Felskinn (2 989 m). Tentokrát jsme se snažili veškerou čerstvě naučenou teorii a techniky převést přímo do praxe. Samozřejmostí byl nácvik vytažení z trhliny, kdy si všichni vyzkoušeli, že to rozhodně není jednoduché. Pohyb ve strmém sněhovém ale také v ledovém terénu, budování stanovišť a slanění v ledu. Hodně poučný také byl nácvik jištění a postupu na krátkém laně, záchrana na hřebínku.

V pátek ráno jsme s vrcholovým týmem „A“ vyrazili lanovkou na chatu Refuge des Cosmiques a zvolili výstup na Mont Blanc du Tacul (4 248 m). Parádní podmínky, výhledy ...

V sobotu brzy ráno se pokoušíme s týmem „B“ o výstup na Mont Blanc (4 810 m), ale nakonec podléháme sílícímu větru a únavě a náš postup stáčíme opět na Mont Blanc du Tacul (4 248 m). Krásný i když velmi studený východ sluníčka ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři