Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 02/2021 – 2x 4000 m

26.06.2021

Další díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi. Byl to ZASE skvělý týden, protože jsme lezli, stoupali, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí si s námi opět krapet pohrálo 🙂

NEDĚLE 27. 6. 2021
Nejprve nás čeká parádní výšlap na Almageller hutte (2 894 m) a tak vyrážíme za první aklimatizací. Super výhledy vystřídá skoro „plná“ chata 🙂 Parádní počasí se drží a proto se vrhneme do uzlíků a navazování.

PONDĚLÍ 28. 6. 2021
Budíček je nařízen na 3.50 a my v takto nekřesťanskou dobu vyrážíme nejprve na snídani a pak hned na další skvělý výstup na Weissmies (4 017 m). Super podmínky nám umožňují absolvovat veškeré nácviky. S výhledy je to trochu horší Postup na „krátkém“ laně střídá postup na úzkém sněhovém hřebínku a poté ledovcem. Na vrcholu jsme sami a sestup k lanovce je tentokrát výrazně lepší jak v loňském roce.

ÚTERÝ 29. 6. 2021
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do ledovcových trhlin a následná záchrana. Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát 🙂 Skok do propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek. Krásný pokus, kdy jste připraveni a kdy ne, výsledek může být smrtící!!!

STŘEDA 30. 6. 2021
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn (3 206 m). Pevná skála, parádní lezení, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde a poslední čas lanovky nás žene vzhůru. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry v životě, a tak si toho cením o to víc.

Bohužel při sestupu jsme zažili uvolnění kamenů a pak volání vrtulníku. Naštěstí vše dopadlo ještě celkem dobře na to, jak to v prvních okamžicích vypadalo …

ČTVRTEK 1. 7. 2021
Dopoledne se připravujeme na následující výstup a učíme se slaňovat. Dnes vyrážíme na Felskinn a pak přecházíme na chatu Britannia hutte.

PÁTEK 2. 7. 2021
Brzy ráno nastupujeme na Allalinhorn (4 027 m) a počasí je tentokrát na naší straně. Užíváme si opravdu nádherný výstup se vším všudy! Kluci se pod vrcholem dostávají trochu pod tlak možná díky až trochu strmějším úsekům 🙂

Na závěr sestupu si ještě vyzkoušíme chytání parťáka na strmém svahu a na úplný závěr ještě brždění cepínem …

Perfektní parta, super výstupy!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři