Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 02/2016

02.07.2016

(ŠVÝCARSKO, Saastal - 25. 6. - 2. 7. 2016)

A opět další díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi, letoš již druhý. Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin

NEDĚLE 26. 6. 2016
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, stoupáme na Allalinhorn (4 027 m). Stoupáme velmi slušně a rozhled je dnes nádherný a tak máme co pozorovat :-)))
 
Večer musíme dlouho do noci pilně trénovat vytažení kamaráda z trhliny, zítra nás totiž čeká den "D" :-)

PONDĚLÍ 27. 6. 2016
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-)))
Samozřejmě natáčíme každý skok a pokus o záchranu a dnes poprvé použijeme i našeho nového pomocníka - Fantóma 4 a natáčíme první záběry ze vzduchu.
 
Podívejte se sem a kochejte se pěkně hloubkou zdejších trhlin.

ÚTERÝ 28. 6. 2016
Další túra - směr Alphubel (4 206 m) se sestupem směrem na Tasch hutte. Parádní túra, kdy si všichni nejprve mohou vychutnat skvělé lezení hřebínkem na Feekopf a pak už nás měl čekat jen strmý výstup na samotný vrchol. Bohužel jsme to časově přestali stíhat a tak volíme přímý sestup ze sedla. Na chatě se občerstvíme a za chvíli již sedíme v taxíku směr Tasch.

STŘEDA 29. 6. 2016
Jeginhorn
ferátou. Parádní túra, spolehlivé a dokonalé lezení, úžasný průstup ...a tentokrát po dlouhé době nás čeká průstup po cca 200 m dlouhém vysutém mostě A u kříže velká radost.

ČTVRTEK 30. 6. 2016
Přes noc přes nás přešla menší fronta. Od rána tedy nacvičujeme slanění a prusíkování v Saas Fee a odpoledne vyrážíme na chatu Almagellerhutte. Počasí je celkem jasné a tak nám cesta celkem rychle uběhne před možnou průtrží :-)

PÁTEK 1. 7. 2016
Weissmies
(4 017 m) jižním hřebenem s parádními výhledy a expozicí. Spojovací hřebínek také nabídl hluboké výhledy. Parádní výstup se sestupem v opravdovém ledovci s obrovskými trhlinami ... Milan sestupuje první. Jdeme vyšlapanou cestou. Jdeme trochu jinudy, než se běžně chodívalo, vlastně jdeme stoupou, kterou jsme vloni sestupovali jako úplně naposled. Cesta se téměř dotýká hrozících seráků nad kotlem. Rychle pryč :-)))

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 2x čtyřitisícovka, 1x supr vícedélkové lezení, supr zážitky a hlavně supr parta!
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři