Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 02/2015

18.07.2015

(ŠVÝCARSKO, Saas grund 18. - 24. 7. 2015)

Další díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy se chýlí neúprosně k závěru. Byl to velmi těžký týden, protože jsme lezli šest dní v kuse ...

Neděle:
Aklimatizační výstup na Allalinhorn (4 027 m). Výstup normálkou jsme šli ještě zkratkou pod severní stěnou.

Pondělí:
Další ledovcový výstup. Tentokrát Weissmies (4 017 m). Neskutečně rozpraskaný ledovec a vy tam hned na začátku potkáte samotného Maďara. Nechal svý kamarády hned někde na začátku bloudit po ledovci a pak se vydal přískoky za námi ... Trhliny široký, hluboký, že nevidíte dno a sněhové mosty se během výstupu postupně bortí. Znám maďarsky dva výrazy Hungaroring a Hungarodebil ...

Úterý:
Jaginhorn
by ferrátka. Dobrá zpráva, staví se nový lanový most nad sedlem. Místo Maďara jsme tentokrát potkali spoustu pohodových lidí a jeden starší německý pár. Paní evidentně nervní z výšky a pán nervní ze všeho :-) Paní neustále cvakala blbě karabiny a přímo před námi kopla do der ksichtu svýho parťáka, který lezl neustále půl metr za ní. Ten si začal výlevat vztek na nás, s tím, že hranice měly zůstat zavřený po roce 1989. No a kdo mě zná, tak v ten okamžik bylo jasné, že se rozhodně nevyhneme dotazům, jestli byl v mládí aktivním členem v Hitlerjugend, ... Od té doby byl na ferratě naprostý klid a pohoda :-)

Středa:
Opět Jagihorn, ale tentokrát přímo stěnou. Lezení byl naprosto dokonalé jen nám těsně pod vrcholem došlo, že Pavel se už vrátil z Zermattu. Kříž sršel tak, že jsme se krčili kousek pod vrškem a nikoho ani nenapadlo žadonit o vrcholovou fotografii.

Čtvrtek:
Alphubel
(4 206 m) se sestupem směrem na Saas Fee přímo ledovcem a s krátkým doběhem na lanovku. Parádní výstup se sestuprm v opravdém ledovci s obrovskými trhlinami a falešnými stopami :-)))

Pátek:
Naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-)))

Takže perfektní a pestrý týden v horách, 3x čtyřitisícovka, supr zážitky a hlavně supr parta!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři