Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 02/2011 – TRÉNINK, TRÉNINK A PARÁDNÍ VÝSTUPY

02.07.2011

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 2. - 8. 7. 2011)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Tak v Saastalu opět zvesela pokračujeme :-))) Již několik let je to tu pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

3. 7. - NEDĚLE
Další skvělý den a my pro „změnu“ :-))) vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. A opět je parádní počasí, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!

4. 7. - PONDĚLÍ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála jen na vrcholu je i krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných tipech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

5. 7. - ÚTERÝ
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...
Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!
No a v samotném závěru natočené pivo v točící se restauraci :-)))

6. 7. - STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Minulý týden byla ještě zavřená. Zřítil se do ní obrovský balvan, který do té doby „visel“ nad výstupovým komínem v dolní části. Šli jsme do ní okamžitě po otevření :-))), tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

V každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a Marcel bude ještě dlouho vzpomínat na převislý žebřík :-)))

7. 7. – ČTVRTEK
Dnešek, i když nakonec není tak úplně špatně (oproti několika předpovědím počasí), věnujeme základnímu horolezeckému výcviku. Všem to jde velmi dobře a tak brzy slaňujeme, prusíkujeme a cvičně i vytahujeme z trhliny :-) v našem tréninkovém areálu :-))) v Saas Fee

8. 7. – PÁTEK
Večer dorazila „mini“ fronta, která řádila až do rána. My jsme se proto dnes snažili tuto frontu „podjet“ a vyrazili jsme do Chamonix. Naším cílem ale tentokrát nebyl Mont Blanc. Všichni se hned na začátku shodli, že dají přednost nácvikům a tréninku.

Vyrazili jsme proto lanovkou na Aiguille du Midi na ledovec. Kousek pod lanovkou je celkem slušná trhlina (i když se trhlinou na Silvrettě nedá srovnat :-))). Tady jsme si vyzkoušeli, jaké to je spadnout do díry v ledu a pak hlavně zachytit kamaráda a vytáhnout ho. Po včerejším tréninku to byla hračka :-)))

Pak se ale zkazilo počasi a tak jsme ještě potrénovali postup družstev v různých typech terénu a Marcel se krapet rozohnil a prošáp si přitom mačkou lýtko :-)))

Závěrečný výstup po úzkém hřebínku už byla rutinní záležitost :-) A při vlezu do skalních věží jsme ještě potrénovali práci s vývrtkami v krásném ledovém tunelu :-)))

No, a pak krátká procházka po Chamonix. Vždy se zastavím u opravdových Horských vůdců a chvíli jen tak v hlavě přemítám .... Byly to opravdové legendy!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři