Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 01/2020 – 3x 4 000 m

21.06.2020

První naše po-Korona akce 😊 Svět se snad krapet zklidní a co nevidět přestaneme chodit v kápích a počítat vychrchlané čínské breberky a … a STBák nebude chrastit ostnatým drátem.

První díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi 😊 Byl to ZASE skvělý týden, protože jsme lezli, stoupali, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí nám přálo naprosto PARÁDNĚ – KRÁSNÝ ZAČÁTEK LÉTA ...

PONDĚLÍ 22. 6. 2020
Parádní počasí! Nejprve se vrhneme do uzlíků a navazování a pak nás čeká parádní výšlap na Almageller hutte (2 894 m) a tak vyrážíme za první aklimatizací. Super výhledy vystřídá skoro „plná“ chata 😊 Kvůli Covidu je kapacita zmenšená a my si tak užíváme naprosté pohody!

ÚTERÝ 23. 6. 2020
Budíček je nařízen na 3.50 a my v takto nekřesťanskou dobu vyrážíme nejprve na snídani a pak hned na další skvělý výstup na Weissmies (4 017 m). Super podmínky nám umožňují absolvovat veškeré nácviky a zároveň si užívat opravdu perfektních výhledů! Postup na „krátkém“ laně střídá postup na úzkém sněhovém hřebínku a poté ledovcem. Na vrcholu jsme sami a sestup k lanovce je tentokrát výrazně lepší jak v loňském roce.

STŘEDA 24. 6. 2020
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana 😊 Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát 😊 Skok do více než 15 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek 😊 Krásný pokus, kdy jste připraveni a kdy ne, výsledek může být smrtící!!!

ČTVRTEK 25. 6. 2020
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn (3 206 m). Pevná skála, parádní lezení, ... 😊 Užíváme si lezení, jak to jen jde a poslední čas lanovky nás žene vzhůru 😊 Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry v životě a tak si toho cením o to víc.

PÁTEK 26. 6. 2020
Dnes se vydáváme do Mekky horolezectví – do Zermattu. Vyjíždíme lanovkou na Klein Matterhorn a pak hned začínáme stoupat na dvě 4 000 m vrcholky – Střední a Západní Breithorn. Luxusní výhledy střída velmi úzký a výživný hřebínek, který oba vrcholy spojuje.

SOBOTA 27. 6. 2020
Hurá do Chamonix, dnes se máme pokusit o výstup na Mont Blanc du Tacul (4 248 m). Bohužel se počasí překlopilo na tu horší stranu a tak jsme zůstali dole a v klidu si výživně zalezli na krásných skalkách u Chamonix.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři