Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 01/2017

18.06.2017

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Saastal, Chamonix - 18. - 25. 6. 2017)

První díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi! Byl to zase moc povedený týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí nám přálo fantasticky ...

PONDĚLÍ 19. 6. 2017
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací, vyrážíme tedy na Allalinhorn (4 027 m). Vyrážíme později a výstup si i přesto užíváme jako nikdy. Ze sedla perfektní výhledy od Mont Blancu, Matterhorn až po Monte Rosu ...
Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

ÚTERÝ 20. 6. 2017
Dnešní túra míří do vyhřátých skal na Jegihorn. Pevná skála, parádní lezení, ... Užíváme si lezení, jak to jen jde. Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry a tak si toho cením o to víc.

STŘEDA 21. 6. 2017
Dnes míříme na Hohsaas a šlapeme normálkou na Weissmies. Výstup je to dnes výživný a na vrcholu se nám udělá nádherné okno a tak si užíváme opět skvělé rozhledy.

ČTVRTEK 22. 6. 2017
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana :-))) Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát :-))) Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek :-) Nádherné záběry z našeho Droníka :-)

PÁTEK 23. 6. 2017
Ráno vyrážíme auty směr Chamonix. Následuje výjezd lanovkou na Aiguille du Midi a pak sestup směrem na chatu Refuge Cosmiques. Parádní počasí, parádní podmínky, co více si jen přát :-)
Holky míří na chatu a my s klukama směr Mont Blanc, přání je věc jedna a počasí a podmínky jsou věc druhá. Nakonec zamíříme na jmenovce Mont Blanc du Tacul a užíváme si vrcholových partií za silného větru tady :-)

Setupujeme zpět k chatě a v sedle se převazujeme a s Pavlem a Jirkou ještě vyrážíme do hřebínku Arete Cosmiques klasickou výstupovou trasou normálně s parádními výhledy a expozicí. Parádní výstup, jedinečný nácvik lezení v horách :-)

SOBOTA 24. 6. 2016
Dnes jsou na řadě holky :-) a tak se pokoušíme o Mont Blanc du Tacul v dámském provedení :-) Holky šlapou tvrdě, jen u jedné celkem široké trhlinky krapet váhají, pak ještě jeden přelez trhlinky a už jsme na vrcholovém hřebeni a dnes asi jako jediní stojíme na samotném vrcholu!!! Ostatní končí v sedýlku pod skalami kvůli větru ...


Takže perfektní a pestrý týden v horách, 4x čtyřitisícovka, skákání do trhlin, skalní lezení s dlouhatanánskou lávkou, 1x parádní výstup hřebenem Cosmiques, prostě supr zážitky!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři