Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 01/2011 – 2x MONT BLANC ZA DVA DNY!!!

25.06.2011

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Tak se opět vracíme do Saastalu. Již několik let je to tu pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát se sem stěhujeme i s Honzíkem :-)))

26. 6. - NEDĚLE
Dnešek, i když je perfektní počasí věnujeme základnímu horolezeckému výcviku. Všem to jde velmi dobře a tak brzy i slaňujeme, prusíkujeme a cvičně i vytahujeme z trhliny :-)

27. 6. - PONDĚLÍ
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a odtud vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

28. 6. - ÚTERÝ
Další skvělý den a my pro změnu vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m). A opět je parádní počasí a tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Chatař mne vítá jménem a přejeme si jižb tradičně do nové sezóny mnoho úspěchů :-)))

29. 6. - STŘEDA
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála jen na vrcholu je mlha :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných tipech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

30. 6. – 2. 7. – ČTVRTEK, PÁTEK A SOBOTA – 2x MONT BLANC cestou 3x Monts
Výstup na Mont Blanc (4 810 m), počasí nám opět vyšlo. Sněhové podmínky byly supr. Slibované parádní počasí bylo sice krapet větrné, ale i tak jsme si s tím poradili. My, i když jsme vyráželi vždy jako jedni z posledních, jsme se na vrchol dostali poměrně brzy a měli tak dostatek času na bezpečný sestup spojený s nácviky a focením. Klukům moc gratuluju, podali veliký výkon, při obou výstupech se lámal chleba :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři