Fotogalerie

MONTE ROSA – Spaghetti route 2010

24.07.2010

(ŠVÝCARSKO, ITÁLIE 24. - 31. 7. 2010)

MONTE ROSA – Spaghetti route 2010 je letos úspěšně za námi. Zájem byl obrovský a tak jsme na tuto nádhernou trasu vydali spolu s Háčkem.

A přesto, že celou tuhle povedenou akci organizoval Marcel, nakonec nejel a zůstal nakonec nemocný doma. Nechal ale pro nás vyrobit stylová trička a poslal nám dokonce i dezinfekci, která k nám ale nakonec nedorazila :-)))


25. 7. – NEDĚLE
Počasí si s námi krapet pohrálo a tak vyrážíme na aklimatizační túru pouze na jeden den. Naším cílem je Lagginhorn (4 010 m). Podmínky se tady za poslední dny výrazně vylepšily a tak nám výstup celkem rychle ubíhal. Při sestupu jsme se nechali touto pohodou ale natolik unést, že jsme pak museli velmi rychle ubíhat až na mezistanici lanovky, abychom nešli až dolů pěšky :-)))

26. 7. – PONDĚLÍ
Po včerejším seběhu potřebujeme trochu odpočinku :-) Vyrážíme tedy do Saas Fee nejprve do bazénu a pak na cvičné skalky. Lezení je tady pohodové a fajn jsme si ho užili. Když jsme skončili, potkali jsme na cestě k autům jiné Čechy. Vyprávěli nám o neštěstí, které potkalo nějakého Němce na ferrátě na Mittaghornu (3 143 m). Zřítil se prý až dolů k nim ...

27. 7. – ÚTERÝ
Dnes vyrážíme na Monte Rosu. Hned nad ránem přejíždíme do Täsche, pak taxíkem do Zermattu a busíkem až k lanovce. Pak výjezd lanovkou na Klein Matterhorn. Obhlídka vrcholu, restaurace a pak už následuje výstup na Breithorn West (4 164 m) a Mittel (4 159 m). Jirka se s námi i zde slušně aklimatizoval před svými budoucími výstupy a my tentokrát pomalu sestupujeme na chatu Testa Grigia (3 451 m).

28. 7. – STŘEDA
Ještě za úsvitu vyrážíme dál. Dnes míříme k vrcholu Castoru (4 223 m). Cesta je perfektně našlápnutá a letos nás nezavede do známého sedýlka pod vrcholem ale zamíří přímo doprava ke hraně. Na vrcholu nás zastihuje mlha a tak se moc nezdržujeme a sestupujeme na chatu Rifugio Quintino Sella (3 620 m). Na chatě máme fúru času a počasí se navíc ještě zhoršuje.

29. 7. – ČTVRTEK
Další brzké vstávání. Zatím je počasí dobrý, ale bude se zhoršovat. Výstup přes Paso del Naso byl ledový, ale ještě to šlo :-))) Bývá to tady horší. Další náš postup míří na Ludwigshöhe (4 341 m), Schwarzhorn – Corno Nero (4 322 m) a na závěr ještě Balmenhorn (4 167 m). Bohužel pak nás zastihuje sibérie a my tak utíkáme na další chatu v Itálii - Rifugio Gnifetti (3 647 m). A opět perfektní jídlo a tentokrát i fantastická bábovka. 10 z 9 gajdů doporučujei!!!

30. 7. – PÁTEK
Dnes vyrážíme k dalším vrcholům Monte Rosy. První výstup nás vede skalním hřebínkem na
Vincentpiramid (4 215 m). Lezeme skvělý hřebínek, ale každým výškovým metrem se opožďujeme. Proto se také pod vrcholem rozhodujeme, že právě tento vrchol bude tentokrát náš poslední. Ze sedla
Lisjoch (4 151 m) míříme dolů k chatě Monte Rosa hütte. Ledovec je ve spodních částech opět pěkně rozbitý, ale podařilo se nám projít v pohodě až dolů. Na chatě vznikla opět trochu trapná situace, když se personál v čase oběda prostě zamknul v kuchyni a odmítal osluhovat. Asi si tady nahrabou dost :-)))

Sestup z chaty a následný přechod k vláčku se nám trochu okořenil mini záchranou akcí přímo uprostřed ledovce, kdy si jedna starší paní vážně poranila koleno, když se tady smekla. Přílet vrtulníku a následný transport se slušně fotil :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři