Fotogalerie

MONTE ROSA - SPAGHETTI ROUTE 03/23 – 7x 4000 m

07.08.2023

A na Monte Rosu vyrážím opět. Podmínky jsou se vší opatrností skvělé a počasí je také super, takže se všichni těšíme na toto další dobrodružství …

ÚTERÝ 8. 8. 2023
Ráno kluci vyráží na aklimatizační túru do Zermattu na chatu Rifugio del Teodulo. Parádní chata

STŘEDA 9. 8. 2023
Brzy ráno opět přejíždím do Tasche. Rychle na vláček a už z Zermattu mířím lanovkou na Malý Matterhorn (3 820 m). Tady se všichni setkáváme v restauraci. Kde jinak nejlépe zahájit tento velkolepý traverz tohoto vyhlášeného horského alpského masívu? Počasí nám hned na úvod ukazuje, kdo je tady pánem. Plánovaný vrchol Breithorn West (4 164 m) dáváme v klídku a v horních pasážích nám krapet fouká. Na další chatu dorážíme právě včas.

ČTVRTEK 10. 8. 2023
Dnes nás čeká výstup na Castor (4 226 m). Náš celý svah je perfektně našlápnut a metry nám tak rychle přibývají. Počasí je dnes parádní! Z vrcholu do sedla Felikjoch ale vede skvěle našlápnutá hřebenovka. Odtud je možné se pokusit přejít přes celý hřeben Liskammu, my se ale vydáme dolů k chatě Rifugio Quintino Sella (3 620 m), opět za Alfrédem.

PÁTEK 11. 8. 2023
Dnes nás čeká klíčová etapa, kdy se konečně „dotkneme“ Monte Rosy. Nejprve podejdeme pod mohutnou jižní stěnu Liskammu. Čeká nás výstup na Paso del Naso. Ten v posledních letech bývá kompletně vyledněný. Těšíme se na první záseky cepínů do ledu, ale když se dostáváme až pod samotnou stěnu, tak se těšení mísí s obavami. Pustíme se do toho ale na plno a za chvíli se nám toto obávané místo podaří perfektně překonat. A po dalších pár minutách již stojíme na páté čtyřtisícovce v pořadí Il Naso (4 272 m). Po strmém sestupu se vydáme na Balmenhorn (4 167 m) a teprve pak nás čeká sestup na Rifugio Gnifetti (3 647 m). Za chvíli už sedíme u píva. Gurmánské hody během večeře a my jen kroutíme hlavami, jak tady dokážou perfektně vařit

SOBOTA 12. 8. 2023
Ráno se snažíme vstát, co nejdříve. Dnes nás čeká dlouhý den. Nejprve míříme na na nejvýše položenou chatu v Alpách Rifugio Margherita (4 554 m) pak ještě na Zumstein (4 563 m). Sestup směrem na Zermatt se ukazuje v tuto dobu jako velice riskantní a tak míříme do Itálie, kde si kluci připravili auto. Perfektní vícedenní túra v nejvyšších částech Alp.

Klukům gratuluju a těším se na další výstupy
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři