Fotogalerie

MONTE ROSA – Spaghetti route 02/2012

01.08.2012

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 1. - 4. 8. 2012)

MONTE ROSA – Spaghetti route 02/2012, další pokračování je letos za námi. Překonávali jsme postupně veškeré nástrahy, počasí nám přálo a my si tak mohli na závěr dát zasloužený čaj na nejvýše položené chatě v Alpách :-)))

Zažili jsme spolu nádherné počasí a nádherné výhledy po neskutečných ledovcích Monte Rosy, ale zažili jsme i zimu, únavu ale i parádní večeře na chatách ... Prostě skvělý přechod jednoho z nejvyšších horských masívů v Evropě!!! 

2. 8. – ČTVRTEK
Parádní počasí a tak směřujeme přímo na Monte Rosu. Hned nad ránem všichni přejíždíme do Täsche, taxíkem do Zermattu. Pak hurá k lanovce. Výjezd lanovkou na Klein Matterhorn. Obhlídka vrcholu a restaurace. Pak následuje výstup na Breithorn Mittel (4 159 m) a sestup na chatu Rifugio Guide della Val d'Ayas (3 420 m).

3. 8. – PÁTEK
Ráno vyrážíme na Pollux (4 092 m). Lezecké pasáže nás trochu zarazí, ale vzápětí postupujeme směle dál :-) Postupujeme pak dál až na Castor. Cesta přes Castor (4 223 m) dnes byla našlápnuta zprava. Na chatu Rifugio Quintino Sella (3 620 m) sestoupíme za chvilku a užíváme si italské pohody ...

4. 8. – SOBOTA
Další brzké vstávání. Počasí je ještě opravdu parádní :-))) Výstup přes Paso del Naso je již tradičně ledový, ale ještě to šlo :-))) Našli jsme zde šlápnutou stopu ještě ve sněhu a tak to dnes jde jako po másle :-) Po sestupu dolů náš další postup míří pod Parrotspitzi (4 432 m). Tady se díky předpovědi počasí rozhodujeme k závěrečnému útoku na nejvýše položenou chatu v Alpách Capanna Regina Margherita (4554 m). Po vydatné polévce a čaji začínáme velmi rychle sestupovat směrem do Zermattu. A závěrečný výstup k vláčku je již za bouřek :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři