Fotogalerie

MONTE ROSA SKI 2017

29.04.2017

(ŠVÝCARSKO, Wallis, Monte Rosa 29. 4. - 6. 5. 2017)

Plán starý již několik let. Jeden pokus již také proběhl, vloni nás do Toho nepustil mráz a tak se dnes sem konečně opět vracíme.

Počasí nám ale trochu míchá s kartami. Nakonec se ukáže, že ty parádní sněhové přívaly, které se na nás hrnou, nám na závěr umožní cca 1500 m převýšení super sjezdu v neskutečným prašanu!!!

Hned v neděli zahajujeme nájezdem do asi nejlepšího freeridové průjezdu ledovce v celých Alpách - Schwarzgletscher. Pak následuje nástup na Monte Rosa hutte. Tady nás počasí na den přizdilo, ale hned poté se vydáváme směr Itálie :-) Sice stará, ale jinak super chata Capanna Gnifetti nás vítá neskutečnou gurmánskou smrští :-))) Pokojíky vytopené, prašan připadává každým dnem, co víc si přát :-)))

Zůstáváme tady 3 noci a vydáváme se odtud na blízké čtyřtisícovky a krásné sjezdy. Poslední túrou je pokus o zdolání nejvýše položené chaty v Alpách Margherity ve 4 554 m. To se nám nakonec podaří a odměnou nám je již zmiňovaný neskutečný sjezd v parádním prašanu s převýšením přes 1 500 m. Do Zermattu se dostáváme přes soutěsku sice až na večer unavení, ale tenhle sjezd za To určitě stál ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři