Fotogalerie

MONTE ROSA - CAPANNA MARGHERITA 2014

11.08.2014

(ŠVÝCARSKO, Wallis 11. - 12. 8. 2014)

MONTE ROSA - CAPANNA MARGHERITA (4 554 m) – nejvýše položená chata v Alpách. Výstup do těchto obrovských ledových prostor nadchne každého

KDYŽ NA HORÁCH FUČÍ SILNÝ VICHR, JE NEJLEPŠÍ JÍT DO HOSPODY NA PIVO
Tohle staré dobré přísloví jsme si tentokrát vzali k srdci Předpověď sice slibovala krásné počasí ohledně sluníčka, ale poznámka o silném větru byla patrná. Tak kam vyrazit? Na Mont Blanc přes Midi je to lavinézní, původní traverz Castoru taky nic moc.

Tak hurá do hospody Na Margheritu, na Punta Gnifetti 4 554 m - nejvýše položenou chatu v Evropě. Vyrážíme z Monte Rosa hutte a díky Katce nemusíme vstávat ve 2.00 na snídani a můžeme si krásně pospat až do 4.00. Začátek je trochu nepříjemný, protože se přes hlavní masív snaží dostat velká oblačnost. Nakonec se ale vše uklidňuje, tedy kromě větru, a i velký měsíc na Breithornem můžeme během stoupáním ledovcem krásně pozorovat. Východy slunce tady mají obrovské kouzlo a vždy mne něčím příjemně překvapí.

Šlapeme velmi rychle a tak jsme za chvíli ve vrcholových partiích, kde se do nás vítr už opírá plnou vervou. Touha po hospodě ale vítězí nad silnými poryvy a za chvíli jsme již v teple a úžíváme si zdejší komfort. Trochu mne zaráží trojice, která v TENISKÁCH a NESMECÍCH začíná sestupovat v tmhle větrném počasí dolů. Nejsou to kupodivu naši spoluobčané :-)))

Sestup dolů zvládáme také poměrně rychle, jen v pásmu trhlin napínáme lana, co to jde Z chaty sestupujeme zkratkou po kamzičích bobcích a s prvními večerními kapkami dorážíme k vláčku. Zakončení v nádražní hospodě jen podtrhuje náš dnešní krásný výstup.

Udělali jsme s volbou trasy dobře, právě v tento den v oblasti Mont Blancu zahynulo 5 horolzeců se svým guidem ... 
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři