Fotogalerie

MONTE ROSA – 2008-II

30.08.2008

(ŠVÝCARSKO, Wallis 30. 8. - 6. 9. 2008)

V pondělí nás čekal výstup na Allalinhorn (4 027 m). Šli jsme přes Hohlaubgrat. A hned v úvodu záchranná akce a bravurními manévry pilota helikoptéry. Klasické zakončení aklimatizace na Mittel Allalin (3 457 m).

Další den jsme měli v plánu vyrazit na přechod Monte Rosy. Počasí si s námi ale i s předpověďmi pěkně pohrálo. Nakonec jsme už byli sbaleni a jen a jen vyrazit, ale nakonec jsme vyrazili úplně jinam. Přejeli jsme do Chamonix. 

Ještě ten den jsme vyráželi lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m) a sestoupili na chatu Refuge Cosmiques (3 613 m). Druhý den nad ránem jsme se pokusili o výstup na vrchol Mont Blancu (4 810 m). Výstup vedl přes nedávno spadlou obrovskou lavinu. Byly to velmi nepříjemné pocity. Na samotném vrcholku jsme si udělali pohodu. Jirka zde už byl po třetí, ale stejně ho to opět trochu dostalo …

Ještě ten samý den jsme sjeli lanovkou až dolů k autům. Středu jsme strávili lezením na skalkách. Předpověď nás utěšovala, že ještě na konci týdne se budeme moci pustit do další túry. Jenže … jenže čtvrteční fronta opět přinesla velké množství nového sněhu a tak jsme se do vrcholových partií raději nevydávali. Vyjeli jsme vláčkem na ledovec Mer de Glace na Montenvers. Udělali jsme si takový malý rychlokurz lezení v ledu a krásný páteční den jsme si tak perfektně užili.

Monte Rosa – tip na výlet
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři