Fotogalerie

MONT BLANC NA ZÁVĚR SEZÓNY

23.09.2008

(FRANCIE, Mont Blank 23. - 27. 9. 2008)

Sezóna končí, ale počasí a podmínky jsou stále ještě pořád vyhovující. S Patrikem a Evou vyrážíme vstříc horskému dobrodružství.

První v pořadí nás čeká výstup na Gran Paradiso (4 061 m). Vyrazili přes chatu Rifugio Chabod (2 710 m), která byla jako jediná v tuto chvíli otevřená. Ve vrcholových partiích je už celkem nasněženo, ale to už jsme se fotili u vrcholové madonky. A přes chatu Rifugio Vittorio Emanuelle II. jsme dokončili celý aklimatizační okruh.

Výstup na Mont Blanc (4 810 m) jsme uzpůsobili aktuálním podmínkám. Tramway du Mont Blanc už nejezdila a tak jsme za použití lanovky z Les Houches vyrazili na chatu Refuge de Tête Rousse (3 167 m). Odtud pak následující den vyrážíme až k vrcholu. Je celkem kosa, ale sněhové poměry nám přejí. V jednom momentě na nás přijde malá krize, ale úspěšně se nám ji podařilo zažehnat :-))) Na samotném vrcholu se moc nezdržujeme, závěrečný výstup ve stínu a na celkem slušným větru je znát. V rámci sestupu se nám podaří husarský kousek a my stíháme polední lanovku dolů k autům.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři