Fotogalerie

MONT BLANC, KAREL 2013 - 4X MATTERHORN + 2X MONT BLANC ZA 6 DNÍ :-)))

05.09.2013

(FRANCIE, Chamonix 5. 9. 2013)

Výstup na Mont Blanc (4 810 m) má své kouzlo :-) Láká mnoho z vás a Karlovi se měl splnit jeho sen ... přeci jen výstup na nejvyšší vrchol Evropy má svůj zvuk.

AKLIMATIZACE
S Karlem jsme si dali před dvěma dny kompletní traverz Matterhornu. Byl to sice krásný výstup, ale sebral celkem dost sil. Jeden den odpočinku po výstupu se Karlovi tedy celkem šiknul ...

NÁŠ DALŠÍ PLÁN - MONT BLANC
Další den ráno máme v plánu přejezd do Chamonix a přímo výstup na Mont Blanc. Vstávali jsme okolo páté hodiny ranní, pak následoval přejezd do Chamonix a náš plán zněl jednoznačně. Všechny zbylé síly vrháme na samotný výstup na Mont Blanc. Vyjedeme lanovkou na Aiguille du Midi a pak sestoupíme pod chatu Refuge des Cosmiques (3 613 m). Tady se převlíkneme a upravíme se a vydáme se rovnou směrem k vrcholu Mont Blancu (4 810 m). Jdeme cestou Via 3x Monts. Po cestě na nás čeká několik nástrah. Buď už ve formě široké trhliny s žebříkem, hrozícíhu séraku a strmého výšvihu pod sedlem Col de Maudit ... Cesta samotná je jinak velmi dobře našláplá, tak se jde velmi dobře. Ve 13.24 jsme na samotném vrcholu. Jsme tam skoro sami. Užíváme si vrcholové pohody, ale už myslíme na to, že máme ještě šanci stihnout poslední lanovku do Chamonix. Pro Karla to je velká motivace a tak dolů víceméně letíme :-)))

Závěrečný výstup k lanovce sice sebere poslední síly, ale lanovku Karel stíhá. Já se otáčím a sestupuji zpátky na chatu Refuge des Cosmiques (3 613 m). Tady mám sraz s dalšími zájemci o výstup na Mont Blanc. Už se těším na pořádnou večeři :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři