Fotogalerie

MONT BLANC (ITALSKÝ TRAVERZ) - MATTERHORN (KLASICKÝ VÝSTUP)!!!

01.09.2007

(ŠVÝCARSKO, ITÁLIE, FRANCIE 1. - 7. 9. 2007)

S kluky jsme se potkali v Saas Grundu v kempu. Po krátké přípravě se vydáváme na lanovku na Hohsaas.

Vyvezli jsme si s sebou i stany a spacáky a kousek pod lanovkou na nádherném místě jsme si ve výšce 3 100 m postavili základní tábor. Výhledy a především západy sluníčka byly nepopsatelné. 

Aklimatizujeme se během dvou výstupů na Lagginhorn (4 010 m) a Weismiess (4 027 m). Počasí nám přálo a výstupy jsme si celkem užili. Další program ale začal narážet na předpověď počasí. Hlášený sílící vítr v oblasti Mont Blancu nám zkřížil plány. Rozhodli jsme se zůstat i na dále v oblasti Zemattu. Pokusíme se o výstup na Matterhorn. Protože nás bylo víc, než by bylo možné naráz bezpečně zvládnout, dohodli jsme se, že počkám na Hörnli hütte (3 260 m) a kluci budou dorážet postupně a na vrchol budeme vyrážet v malých skupinkách. Jenže ... jenže už první večer, když jsme dorazili s Tomášem a Štěpánem dorazili na chatu, dorazil i silný vítr i sem a my další ráno sice vstali a nasnídali jsme se, ale pak jsme šli zase spát. Ten den nikdo na vrchol nedorazil. Další ráno jsme opět zůstali v posteli ale nakonec jsme po deváté hodině vyrazili. Vítr se začal utišovat a tak jsme dali pokus. Vylezli jsme až pod Rameno, ale tady jsme se rozhodli pro návrat. Během túry jsme se stali rychlostního rekordu. Dva místní gajdíci se rozhodli posunout tento už velmi fousatý čas. Stihli vyběhnout na vrchol a seběhnout zpátky na chatu zhruba za 2.45!!!

Odpoledne na chatu dorazili Zdeněk s Michalem a ráno jsme už šlapali podle zvyklostí. Výstup proběhnul v klídku a počasí nám opravdu přálo. Na vrcholu Matterhornu (4 478 m) jsme stáli v okolo půl desáté. Společně jsme se pak vrátili přes Zermatt zpátky do kempu v Randě. Ostatní si mezitím dělali krásný výlety po okolí :-)
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři