Fotogalerie

MONT BLANC 01/2014

16.07.2014

(FRANCIE, Chamonix 16. - 17. 7. 2014)

Dvacet Louisdorů za objevení možnosti výstupu na nejvyšší vrchol Evropy nedalo spát mnohým. To se ale psal rok 1760. Rok, kdy významný vědec Horace Bénédict de Saussure vypsal tuto peněžitou prémii.

A 8. srpna 1786 o půl sedmé večer místní dvacetiletý samotář a podivín Jean – Jacques Balmat a jeho krajan lékař benediktinského opatství dr. Michel Gabriel Paccard vrcholu dosáhli.

Aklimatizaci v "našem" Saastalu jsme zvolili na Allalinhorn parádním výstupem přes Hohlaubgrat. Parádní den, parádní podmínky.

Pak díky předpovědi počasí uzpůsobujeme další program této situaci. S klukama vyrážíme další den přímo po výjezdu lanovkou na Aiguille du Midi na vrchol Mont Blancu. Jara na nás bude čekat na chatě Refuge des Cosmiques.

Krásná túra, supr podmínky ... Je sice pravda, že oproti loňsku, je zde několik obtížnějších partií na víc, ale vše jsme zvládli "na pohodu".

Při večeři měníme plán na další den a s Jardou vyrážíme na Mont Blanc du Tacul. A po poledni jsme již zpět na lanovce, kde se potkávám s dalšími zájemci o výstup na Mont Blanc.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři