Fotogalerie

MATTERHORN – POKUS O VÝSTUP 2011

08.08.2011

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 8. 8. 2011)

MATTERHORN patří mezi mé velmi oblíbené túry :-) Letos si s námi počasí ale krapet pohrálo ... Plány jsou věc jedna, ale skutečnost a obzvlášť na horách, se od nich může velmi lišit.

Průběh letošního léta byl v první fázi celkem standardní, ale pak se cosi zvrtlo :-) a počasí si možná vzpomnělo, že v zimě nám přineslo jen polovinu sněhu a že to musí asi zrovna a právě teď DOHNAT !!!

Trefit se výstupem alespoň do slušných podmínek bylo letos opravdu komlikované. Předpověď počasí a průběh počasí den před naším výstupem jsme pečlivě sledovali na všech možných servrech. Vyráželi jsme v neděli poslední lanovkou na Schwarzsee. Tady nás ale odpolední závěrečný deštík zahnal přímo do restaurace. Navíc jsme se tady potkali s klukama a ti byli z průběhu počasí a další jejich předpovědi mírně otřeseni :-)))

Jak se ale ukázalo, naše předpověď byla tutová a vymazlená. Okolo 20.00 byl předpokládaný konec přeháněk a my opravdu již v 19.20 vyráželi na chatu za neuvěřitelných slunečních paprsků:-)))

Ráno byla obloha vymetená a tak jsme se pustili směle do výstupu. Mačky jsme tentokrát nandávali asi o 100 m níž než pár dní předtím. Původní cesta byla ještě zřetelná a ani napadaný poprašek sněhu nás nezastavil :-)

Přesto jsme ale museli na Solvayce točit. Výrazně se zvýšila únava a další postup v těžším a těžším terénu by tak byl velmi rizikový. V každém případě si kluci výstup užili vrchovatými doušky a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet, co to je výstup na Matterhorn ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři