Fotogalerie

MATTERHORN - KOMPLETNÍ TRAVERZ 05/2016

13.08.2016

(ITÁLIE, ŠVÝCARSKO, Cervinie, Zermatt - 13. - 14. 8. 2016)

Po skvělé aklimatizaci na hřebenu Arete Rochefort den před tím, vyrážíme dneska z Zermattu lanovkou směr do Itálie.

Nástup na chatu Rifugio Carrel je sice celkem dlouhý, ale počasí nám přeje. Ve Lvím sedle se potkávám se svým školitelem z Aosty :-) Na chatě je narváno, ale dáváme se dokupy ještě s jednou českou dvojkou a zabavujeme celkem DVĚ matrace pro nás čtyři. Podaří se nám také urvat i dost dek a tak si v koutu jídelny vybudujeme ryze český tábor.
 

Ráno se snažíme spát co nejdéle, ale dav odvedle z ložnice se začal probouzet a hrne se se vší silou na nás :-) Není nač čekat, vyrážíme do tmy. Jdeme jako třetí tým, ale za chvíli už jsme na prvním místě, na konci fixů první týmy začaly krapet tápat :-)))
 

Teprve nad řetězem na hřebenu nás dolézá místní guidík a my pak jdeme dál v klídku a v pohodě :-) Další postup je perfektní, ideální podmínky a nikdo nás nezdržuje ... hluboko pod námi je v řadě za sebou cca 70 dalších vrcholu chtivých horolezců :-))) Tam se odehrává jiná "pohoda" ...
 

Na vrcholu jsme sami, u italského kříže i na švýcarském vrcholu ... Luxus, mít tyto úžasné momenty jen pro sebe :-) Sestup do švýcarska je sice dlouhý, ale pořád rozhodně pohodovější než přes ten dav do Itálie :-) Za chvíli jsme na chatě Hornli a Honza se dává dokupy a já mířím po dnešní noci rychle do postele :-))) Do jedné z nejdražších postelí v Alpách :-)))

Tak dobrou, zítra mám na Matterhorn namířeno znovu ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři