Fotogalerie

MATTERHORN HORNLIGRAT 04/2016

03.08.2016

(ŠVÝCARSKO, Wallis, Zermatt - 3. 8. 2016)

Hornlihutte, nejdražší chata v Alpách, byla tentokrát naopak naprosto narvaná :-))) Všichni chtějí na Matterhorn!!!

Počasí se tentokrát vyvíjelo slušně. Jen na samotném začátku výstupu u konopných lan se vytvořila neskutečná fronta. My jsme v klidu posnídali a vyrazili až tak 20 minut po prvních, ale stejně jsme pak ještě 30 minut čekali, než jsme mohli skutečně vyrazit. Věděl jsem, že pokud chceme stihnout lanovku dolů do Zermattu, nemůžeme jít za těmito všemi, co před námi stojí ve frontě. MUSÍME JE PROSTĚ PŘEDBĚHNOUT!!! Naštěstí nám tito všichni neskutečně pomohli tím, že hned při prvním lezení zabloudili :-))) Nalézali do kolmých stěn jeden tým přes druhý a jejich lana se přitom neskutečně proplétala a my se tiše pod nimi protáhli po nenápadné pěšince a nechali jsme tak za sebou cca 30 dvojic!!!

Pak už jsme před sebou dlouho nikoho neměli a tak se šlo naprosto dokonale :-))) Pod Slavaykou jsme potkali Japonského guidíka s klientkou a společně jsme čekali, až se uvolní fronta na zdejší plotýnky.

Dorazit pak na vrchol nebyl vůbec žádný problém a při setkání znovu s japonskou dvojicí jsme jim poblahopřáli k úspěšnému výstupu: Aligatóóó!!!
 

Dolů jsme valili neskutečně rychle a tak jsme pak měli dost času dát si na chatě pivko jako úlitbu bohům :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři