Fotogalerie

MATTERHORN 2009 - RICHARD

31.08.2009

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 31. 8. - 1. 9. 2009)

První „školní den“ jsme se rozhodli strávit trochu netypicky. Původní plán vylézt na Matterhorn (4 478 m) až okolo víkendu nám pozměnila předpověď počasí a tak jsme vše přizpůsobili tomuto výstupu.

Počasí jsme tak měli naprosto ideální (i když odpoledne či navečer s možností příchodu špatného počasí) a také sněhové podmínky byly naprosto perfektní. Jen byla samozřejmě cítit slabší aklimatizace, protože jsem Ríšu kvůli této náhlé změně doslova „sundal“ den předtím telefonem kousek pod vrškem Lagginhornu (4 010 m). 

Samotný výstup probíhal již klasicky. Vstávalo se „až“ ve 4.30. Ráno jsme nechali vyběhnout první dav a po klidném dosnídání jsme se vydali chvíli za nimi. Kousek pod Ramenem jsme plánovaně dorazili vůdcovský vláček a pak za ním pomalu postupovali dál. Díky tomu jsme také byli na konopných lanech ušetřeni nepříjemným excesům při sestupu prvních rychlých družstev. Na samotném vrcholu se v 9.10 nepohnul vítr a tak jsme se ještě vydali až k Italskému kříži. Sestup byl velmi rychlý a plynulý a na terase u chaty jsme se tak objevili ve 13.15. Povinné pivko jako úlitba bohům a už jsme sestupovali na lanovku.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři