Fotogalerie

MATTERHORN 2009 - JIRKA

10.09.2009

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 10. - 11. 9. 2009)

Jirka dorazil do Wallisu klasicky o pár dní dřív, než jsme měli sjednaný sraz před Monte Rosou. Chtěli si tady s Věrou zase trochu pochodit zdejší nádherné okolí. Jenže ... jenže pak najednou to nabralo na obrátkách :-)))

Nejdřív jsem seběhl s Ivanem a s Tomem fofrem z Mont Blancu, pak mi Pavel poslal OPĚT parádní předpověď na další dny, já měl na paměti Jirkův obrovský sen a pak už následovala jen Jirkova aklimatizace ...

Samotný výstup probíhal klasicky. Vstávalo se opět „až“ ve 4.30. Ráno jsme nechali vyběhnout první dav a po klidném dosnídání jsme se vydali chvíli za nimi. Bylo teplo a velmi příjemně. Náš postup nebyl ale moc rychlý a přesto, že Jirka k výstupu přistupoval velmi skromně a moc šancí si ve svých 57 letech už nedával, tak jsme neustále postupovali směrem k vrcholu. Přesto jsem u Solvayky raději ani nezastavil, co kdyby :-))) Na samotném vrcholu se v 10.55 opět se nepohnul vítr a tak jsme se ještě vydali až k Italskému kříži. Povinné pivko jako úlitba bohům a do poslední lanovky chybělo pouhých 8 minut :-)))
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři