Fotogalerie

LEDOVCOVÝ KURZ A VHT - SILVRETTA 2015

17.10.2015

(RAKOUSKO, Silvretta 17. - 20. 10. 2015)

V sobotu jsme měli sraz na parkovišti na Silvrettě Bielerhöhe. Počasí zatažené, krapet sněhu a tak rychle vyrážíme směr Wiesbadener hütte.

Předchozí sněžení zřejmě zaskočilo i pracanty, kteří na chatě makali a při cestě dolů uvízli na cestě i s terénním nákladním autem :-)
 

Druhý den vyrážíme směr Dreilanderspitze, ale zastavuje nás strmý svah pod sedlem. Je tady nafoukaná deska sněhu po stehna a nedrží na žádném podkladu. Situace z léta poznamenala i zdejší "bezpečné" ledovce a do jedné trhliny pod tímto svahem se přímo trefujeme :-))) Po sestupu z ledovce na cházíme příhodnou jeskyni a zde trénujeme práci s vývrtkami.

Přes noc napadlo dalích 20 cm nového sněhu a tak se od rána věnujeme nácvikům vytažení kamaráda z trhliny přímu ve vyhřáté kuchyni :-) Odpoledne pak jdeme na blízké skály lézt. Byly to opravdu zimní drsné podmínky a zážitek to byl silný :-)))
 

Poslední den sestupujeme za nádherného počasí k parkovišti, ale než nasedneme do aut, tak si ještě odskočíme přímo v praxi vyzkoušet prusíkování z trhliny. Jenže tohle prusíkování možná bylo ještě ve stresovější situaci než v ledovci :-)
 

Zkusili jste někdy v zimně slanit metr nad nezamrzlou jezerní hladinu a pak vyprusíkovat vzhůru?

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři